Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Meni je na zmaju strugar biksnirao rukavac i nije uradio kanal kuda prolazi mast i cesto mi krivio sponu dok nismo ukapirali sta je. Vidi da ti nije negde zapeklo,pa stvara veliko opterecenje
 
I pomazivanje radi bez problema nigde ne zaglavljiva. Evo par slika pa ako nešto se može videti šta ne valja i vidi se gde je zavaren cev.

IMG-20190712-155038.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Komšija je imao problem sa pucanjem zadnjih felni na istom kombajnu što je posledica letenja po letnjim putevima ali sa rukavvcima ne.Problem je rešio sa točkovima od kamiona kao što se prerađuju za Zmajevke.
 
Pa ja baš pazim max i ne vozim brzo ali se dešava i mi smo razmišljali da stavimo točkove od kamiona, jer dosta su široke gume a srce felne je skoro ravan sa unutrašnjom stranom gume pa ako se potrefi da na vagaše spoljna strana gazi ivicu onda je to jako veliki pritisak na osovinu.
 
Moje mišljenje je da te cevi prave problem. Čak i ona na rukavcu mi ne deluje oriđi. I tu bih fiknuo. Ne mogu cevi biti graničnici, ne može se mehanički ograničavati ajnšlag. Barem ne na takvom mostu. Klipnjača cilindra-cilindar imaju svoj hod i sami sebi su graničnik. Od jurnjave po ataru ne verujem da pucaju jer bi ovi moji lokalni kombajneri hajčari onda svaki dan menjali rukavce. Pucaju im mostovi, prednje felne, otpadaju prednji točkovi-glavčine, ali rukavci-ne. A i Atila tvrdi da ne leti, tako da.... brus li i seci te cevi.
 
А да ли се на сломљеном рукавцу види из код смера почиње да пуца? Нпр. од доле или бочно.
 
Jel ima još neko problema sa zadnjim trapom na kombajnu nama svake godine bar 3-4 puta pukne rukavac uvek samo levi već smo pokušavali da se popravi stari a stavjali i od zmaja i ista priča. Nema pravila nekad pukne kod aksijalnog ležaja nekad kod točka. Već ne znamo šta da radimo stvarno se čuva i sporo se vozi a pukne.

Meni je na NH1550 pukao levi rukavac između ležajeva.Strugar ubušio vođicu u centar i zavario sa co2.Išlo dve godine pa puklo na istom mestu.Obrusio i sam zavario eletrolučno,var povuko pa malo koso stoji.Nabavio desni ali trba prebaciti polugu za klip,a ne izgleda lako,tako da to ide već 4 godine.Doduše malo radim ,ali kad pukne moraću rešavati polugu.
 
Đuku ako nema bolesti kao prethodni model 770.
Кажу да ЂЂ има праве редукторе,а не као код 770 систем мешалице за бетон.Има ли 135 неких великих мана?И мени је ЂЂ у предности,али шта је по теби боље на ЂЂ него на Змају.Мени највише смета тај мотор са стране на ЂЂ.
 
Od unutrašnje strane počinje da puca.

Pokušaj da ispratiš da li pukne u cugu ili puca u više navrata, obično se to vidi na pukotini.. da li je pravilo pukne ti u transportu , pun/prazan bunker, kukuruzni adapter pretežak pa nakon promene smeta kretanja blago učloviš kombajn?

Mi smo imali na Zmaju161 vise puta pucanje rukavca iako je uglavnom bio levi ali pucao je i desni


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
КАд би куповали комбајн за мање парцеле и тешко приступачне који би узели https://www.polovniautomobili.com/kombajni/14532483/zmaj-135 или https://www.olx.ba/artikal/30582806/kombajn-deutz-fahr-djuro-djakovic-33-70/

Taj 3370 pravio ga je i ĐĐ je bolji , ali ima jako veliki nedostatak ,prevrtanje na bocnom nagibu , teziste jako visoko a uzani kolotrag. I ovaj sa oglasa gledaj gore oko bunkera da je lim peglan , 99% da je isto prevrtan. Inace to je klasa iznad zmaja sa oglasa sto se tice kabine , a i u ostalom nije losiji sigurno, kod nas ima DD 3370 i sa original tvornickom seckom za razbacivanje i sjeckanje, 4 cilindra dajcov motor ,mali potrosac ako je sve u redu.

- - - - - - - - - -

Od unutrašnje strane počinje da puca.

Moze biti svasta ,los materijal i lose napravljeno, prijelazi moraju imati radijuse jer tu inace mora da pukne , takodje lezaj los ili pretegnete i onda torzijom (uvrtanjem) kida rukavac, ili jako labavo pa udaranjem oslabi rukavac, jeste provjerili optiku ili spur zadnjeg kolotraga, takodje glavcinu ,(tamo gdje stoje lezajevi) da je sve u redu.

Ako se ne vari , da li ste probali od kvalitetnog celika napraviti , recimo 4732.4 , inace ni proizvodjac to ne radi od nekog vrhunskog celika jer bi bankrotirao.
 
Pokušaj da ispratiš da li pukne u cugu ili puca u više navrata, obično se to vidi na pukotini.. da li je pravilo pukne ti u transportu , pun/prazan bunker, kukuruzni adapter pretežak pa nakon promene smeta kretanja blago učloviš kombajn?

Mi smo imali na Zmaju161 vise puta pucanje rukavca iako je uglavnom bio levi ali pucao je i desni


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa sad zadnji put je puko na putu u ulici. Nema pravila ali većinom na kraju njive kad okrećem kombajn.

- - - - - - - - - -

Taj 3370 pravio ga je i ĐĐ je bolji , ali ima jako veliki nedostatak ,prevrtanje na bocnom nagibu , teziste jako visoko a uzani kolotrag. I ovaj sa oglasa gledaj gore oko bunkera da je lim peglan , 99% da je isto prevrtan. Inace to je klasa iznad zmaja sa oglasa sto se tice kabine , a i u ostalom nije losiji sigurno, kod nas ima DD 3370 i sa original tvornickom seckom za razbacivanje i sjeckanje, 4 cilindra dajcov motor ,mali potrosac ako je sve u redu.

- - - - - - - - - -



Moze biti svasta ,los materijal i lose napravljeno, prijelazi moraju imati radijuse jer tu inace mora da pukne , takodje lezaj los ili pretegnete i onda torzijom (uvrtanjem) kida rukavac, ili jako labavo pa udaranjem oslabi rukavac, jeste provjerili optiku ili spur zadnjeg kolotraga, takodje glavcinu ,(tamo gdje stoje lezajevi) da je sve u redu.

Ako se ne vari , da li ste probali od kvalitetnog celika napraviti , recimo 4732.4 , inace ni proizvodjac to ne radi od nekog vrhunskog celika jer bi bankrotirao.

Ležajevi su dobri glavčina dobro podešene ne preterano stegnuta ali nema ni lufta. Po meni je do lošeg materijala jer pukotina nije ravna nego rapava, obično kad pukne osovina to bude ravno ko staklo.
 
Taj 3370 pravio ga je i ĐĐ je bolji , ali ima jako veliki nedostatak ,prevrtanje na bocnom nagibu , teziste jako visoko a uzani kolotrag. I ovaj sa oglasa gledaj gore oko bunkera da je lim peglan , 99% da je isto prevrtan. Inace to je klasa iznad zmaja sa oglasa sto se tice kabine , a i u ostalom nije losiji sigurno, kod nas ima DD 3370 i sa original tvornickom seckom za razbacivanje i sjeckanje, 4 cilindra dajcov motor ,mali potrosac ako je sve u redu.

- - - - - - - - - -



Moze biti svasta ,los materijal i lose napravljeno, prijelazi moraju imati radijuse jer tu inace mora da pukne , takodje lezaj los ili pretegnete i onda torzijom (uvrtanjem) kida rukavac, ili jako labavo pa udaranjem oslabi rukavac, jeste provjerili optiku ili spur zadnjeg kolotraga, takodje glavcinu ,(tamo gdje stoje lezajevi) da je sve u redu.

Ako se ne vari , da li ste probali od kvalitetnog celika napraviti , recimo 4732.4 , inace ni proizvodjac to ne radi od nekog vrhunskog celika jer bi bankrotirao.
Управо то бочно превртање ме и брине и гура ка 135.
 
Nazad
Vrh