Kikiriki

sigurno je zemlja u pitanju,ja sam se iznenadio koliko mahuna sam nasao na jednoj biljci srecom pa nisu nikla sva zrna koja sam posadio bilo bi tri puta vise jel mi je samo trecina nikla i pogresi sam sa zalivanjem poceo sam kasno da zalivam,nisu mogla sva zrna da uzreju ali to mi je skola...
 
Ja sam tri velike greske napravio ove godine.
Nisam zalivao jula(jer je lisce bilo tamno zeleno pa sam mislio da nije potrebno)
razmak izmedju redova sam trebao da ostavim 100cm mesto 70cm (zbog toga ceo avgust nisam mogao da zagrcem iako je bilo dosta cvetova)
i prehrainjavao sam preko lista samo jednom ili dvaput.

Ne kazem da sam nezadovoljan, ali moglo je biti i bolje.
 
Ja definitivno odustajem od kikirikija, posadim oko 300 grama uberem 20 grama i to sve izrupani i pojedeno iznutra kao da su crvi ili mravi busili rupe i pojeli seme unutar ljuske tako da ne vredi da se zaj*****m sa tim vise.

Evo kako to izgleda kod mene, da sam znao da ce tako biti bar da sam ga ispekao i pojeo umesto posadio/bacio
2ae091dc7c73c370fb02339d70a64524.gif
.

sranje.jpg
 
Ja sam zadovoljan posadio 300-400gr dobio bas dosta,sad sto neznam kako da ga sacuvam jer je sirov,dal ce uspet do zime videcemo.
Ja sam sadio u najlosiji deo baste u takoreci pesak al sam lepo izfrezirao bila je zemlja kao na plazu neku grcku i jedino sto sam pogresio cekao da nikne iz suve zemlje.... da sam ga zalio odmah sigurno bi nikle sve kucice ali sta je tu je...

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
Misoo
samo ovo si dobio odkoliko kucica?
Da nije do semena gde si kupovao?

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
Posejao sam oko 15-tak kucica kikirikija, seme sam imao moje od prosle godine sto sam sejao pa na jesen izvadio (sto znaci da bi seme trebalo biti dobro).
Bilo je jos plodova na korenju ali skroz sitno i nije dozrelo pa to nisam ni uzimao.
Zagrtao sam ga vise puta i to sa najboljom zemljom sto sam imao (rastresita) i zalevao i sad kad je doslo vreme vadjenja vidim sav nikakav ispod zemlje nema mahuna a i gde ima izbusene i unistene.
 
Ovih dana trebam dobiti sjeme kikirikija, pa ću probati posijati par kvadrata, pa ako bude dobro slijedeće godine opet posijati svoje sjeme.....

gledam te rupe, jel se može sa nekakvim sredstvom zaštititi samo sjeme, kao kod kukuruza, suncokreta, da se to izbjegne????
 
Хвала, комшо. Радим у Пазови па ћу да видим има неколико радњи за које знам. позз
 
Купио преко огласа. Наводно од човекове репродукције. Није скупо... 40-ак семена. Јел рано за сејање?
 
Stole možda nebi bilo loše da kikiriki pre setve istretiraš sa nekim insekticidom npr. prestižom da ga žičar toliko nebuši , neznam pošto se kikiriki kod nas baš nešto i neuzgaja pa nemožeš ni da pitaš nekog zaštitara konkretno nešto o tome . Prestiž je kod nas registrovan za krompir i crni luk pa nešto razmišljam da je kikiriki sličan krompiru pa možda može :sta:.http://www.agrosava.com/proizvodi/t...a/prestige-290-fs/detaljnije-o-proizvodu.html
 
Kikiriki je pomalo rizična kultura za naše prostore, jer traži dosta lepog vremena. Kad godina bude dobra, rod je izavanredan. Dobro je što će biti i nekih novijih iskustava iz prakse, da čujemo ponešto na forumu.
 
Nazad
Vrh