Петиција грађана Републике Србије против измене закона о гмо

Mislim da prvo treba procitati sta pisem u Codex-u pre nego sto se bilo sta potpise. To kazem jer duboko verujem da je ovde rec o cistoj zloupotrebi. Ne da je Codex dobar vec da u njemu nema ono sto mu se prebacuje..
 
Biodinamika , molio bih te navedi neki argument bilo sta sto tvoju veru potkrepluje.
 
...aono sto je opasno niko ne spominje. Postoji link http://www.biodinamika.org/forum/index.php?topic=82.0 gde je pisano o Codex-u. Volep bih da mi neko pokaze barem deo Codex-a gde se tvrdi ono sto peticija navodi. Ja sam postavio ceo Codex (doduse na engleskom jeziku i to koji se tice stocara).

Pozdrav
Post je spojen: [time]петак, 21. јануар 2011. 12:15:40 CST[/time]
_________________________________________________
Zaboravih - link za sve Codex-ejer ocigledno zagovornici peticije smatrajau da ne trebamo da ih citamo!

http://www.codexalimentarius.net/web/standard_list.do?lang=en
 
биодинамика je napisao(la):
Mislim da prvo treba procitati sta pisem u Codex-u pre nego sto se bilo sta potpise. To kazem jer duboko verujem da je ovde rec o cistoj zloupotrebi. Ne da je Codex dobar vec da u njemu nema ono sto mu se prebacuje..

Mislim da prvo treba procitati sta pisem u Codex-u pre nego sto se bilo sta potpise
Mislim da prvo treba procitati sta pise u temi pre nego sto se bilo sta napiše

da stvarno, nisi pročitao o čemu se radi a imaš primedbe!
Ovo nije peticija za ili protiv Codex-a ovo je peticija pritiv najavljenje izmene zakona o GMO!

Ted Tarner između ostalog vlasnik i CNN-a javno je izjavio :" siromašni, 80% stanovništva na zemlji su paraziti". Zna se šta treba da se uradi sa parazitima, herbicidi,pesticidi..... Ted Tarner se zaneo sedeći na verandi , okružen sa svoje petoro dece, zaneo se zbog osećanja moći koji mu da je
njegovih 800 000 hektara ne nije greška on poseduje 2000000 acres ili 800 000 hektara. Nekada je tu lepo živelo 50000 indijanaca. Sada živi on sa petoro dece i smeta mu prenaseljenost sveta.
Ted Tarner, nije usamljen. Prošle godine sastali su se tajno on, Bil Gejts, neizbežni Rokfeler, Varen Bafet, Džordž Soroš, i još nekolicina bilionera. Tu je već bilo reči o strategiji i realizaciji.
Svi oni su veli donatori u velikom "humanitarnom projektu" koji rade zajedno sa Monsantom
http://michellemalkin.com/2010/12/09/ted-turner/
zaboravio sam ovo : http://www.youtube.com/watch?v=lScMcgvoESo&feature=related
 
A kako imamo vremena da se zamajavamo sa prodavcima magle da i drugi ne gube svoje dragoceno vreme evo Codex-a za najomiljeniju biljku kukuruz:


http://www.codexalimentarius.net/web/more_info.jsp?id_sta=51

I gde je ti GMO?
Post je spojen: [time]1295634265[/time]
_________________________________________________
U pravu si Tar nadam se da ce admin premestiti moje pisanije u odgovarajucu temu.

Izvinjenje svima!
 
nikolavera je napisao(la):
Slazem se sa Vojinom,biodinamika, navedi argument sto je codex dobar.Pogledaj malo izvestaje naucnika sirom sveta koji govore o stenosti gmo,mozda promenis misljenje.

Izgleda da je moje promasivanje teme zarazno delovalo na tebe Nikolavera!

Nigde nisam rekao da je Codex dobar!

Rekao sam da se u Codexu, barem u tom delu o poljoprivredi, ne spominje GMO! I kao prilog tome dao sam vam dokument o uzgajanju kukuruza iz kojeg se ne vidi proteziranje GMO kukuruza.
 
"Biodinamika", koji je Tvoj problem? Reci, možda možemo da pomognemo. Nemoj ovo da shvatiš kao moje osporavanje Tvog prava na mišljenje, ali brate, iz Tvoje diskusije, provejava da si na kostićevom platnom spisku.Ovo je, opet, samo moje mišljenje.
 
panto je napisao(la):
"Biodinamika", koji je Tvoj problem? Reci, možda možemo da pomognemo. Nemoj ovo da shvatiš kao moje osporavanje Tvog prava na mišljenje, ali brate, iz Tvoje diskusije, provejava da si na kostićevom platnom spisku.Ovo je, opet, samo moje mišljenje.
Ne moj, vec onih koji ne citaju dovoljno ili citaju novine. Posteno sam postavio linkove, doduse na engleskom, da moze da se proveri. Da li se nesto podrazumeva, kako pametno rece Nikolvera, ne znam jer po toj liniji logike sve moze da se podrazumeva.

U svakom slucaju u Codex-u nema guranja GMO ali ima, ne manje opasnih stvari. To je poenta ovog pisanja. Zasto nas neko motivise da se okupljamo i potpisujemo peticije i da zivimo u iluziji da smo nesto uradili? Ne budimo lenji, uradimo nesto sto ima smisla:

1. ne kupujte cokolade u kojima je lecitin dobijen iz GMO soje

2. ne kupujte gazirana pica sa vestackim zasladjivacima koji su GMO.

Koliko je potpisivaca peticije spremno to da uradi?
 
panto je napisao(la):
"Biodinamika", koji je Tvoj problem? Reci, možda možemo da pomognemo. Nemoj ovo da shvatiš kao moje osporavanje Tvog prava na mišljenje, ali brate, iz Tvoje diskusije, provejava da si na kostićevom platnom spisku.Ovo je, opet, samo moje mišljenje.

Da, da, vruća tema pa se lako "palimo" i bez "gurke".......

Ne treba trčati ispred rude. Jeli tako? Treba pročitati postove, malo razmisliti, treba naći neko suprotno (ali argumentovano) mišljenje...i tako dajle. U svakom slučaju treba biti smiren, što je ponekad teško.
Propagandni rat je visokorazvijena veština pa treba biti oprezan. Ništa lakše nego uz argumentovane optužbe ubaciti i neargumentovane i to protiv sebe. Onda osporiš te neargumentovane i oboriš celu "optužnicu". ::namigivanje::
биодинамика je napisao(la):
..................
Posteno sam postavio linkove, doduse na engleskom, da moze da se proveri. Da li se nesto podrazumeva, kako pametno rece Nikolvera, ne znam jer po toj liniji logike sve moze da se podrazumeva...............
U svakom slucaju u Codex-u nema guranja GMO ali ima, ne manje opasnih stvari. To je poenta ovog pisanja. Zasto nas neko motivise da se okupljamo i potpisujemo peticije i da zivimo u iluziji da smo nesto uradili? Ne budimo lenji, uradimo nesto sto ima smisla:

1. ne kupujte cokolade u kojima je lecitin dobijen iz GMO soje

2. ne kupujte gazirana pica sa vestackim zasladjivacima koji su GMO.

Koliko je potpisivaca peticije spremno to da uradi?

Ovo je potpuno OK. Zar ne? ::svaka cast::

@biodinamika
Samo davanje linka na ogromnu i teško razumljivu tabelu nije dovoljno. Ako si pronašao te opasane stvari ukaži na njih a link neka bude dokaz da se ne radi o proizvoljnim interpretacijama. Moraš da uložiš malo energije jer ne razumeju svi engleski niti im nešto znači neki E-xx. Shvati to kao humanitarni rad.
::namigivanje::

I još nešto. Postoji tema o Kodeksu(Codex) to je pravo mesto.http://poljoinfo.com/index.php?topic=14646.0

GMO i novi zakon su nešto drugo.Peticija protiv najavljene liberalizacije uvoza i uzgoja GMO je samo jedan korak. Peticije i protesti su u nekim zemljama dali rezultate pa mogu i kod nas.
Peticija je OK ali nije dovoljna. Idemo dalje! ::namigivanje::
 
Tar je napisao(la):
Propagandni rat je visokorazvijena veština pa treba biti oprezan. Ništa lakše nego uz argumentovane optužbe ubaciti i neargumentovane i to protiv sebe. Onda osporiš te neargumentovane i oboriš celu "optužnicu". ::namigivanje::

Upravo se o tome radi Tar! U Codex-u se ne brani GMO pa ga zbog GMO ne treba ni napadati. Tokom 6-godisnje borbe protiv Koka Kole da se uvede depozitni sistem i zaustavi bacanje plasticne ambalaze, NVO iz Novog Sada je ostao nem na molbu da podrzi celu akciju.
 
Da tema nije otišla :off_topic: ?
I Codex i GMO su nepopravljiva zla koja ne smemo da dozvolimo, a ova vaša prepucavanja su smešna i nepotrebna. Jednostavno treba reći NE i za GMO i za bilo koji drugi segment Codex-a.
Lično, i ja se pitam odakle je odjednom izronio g-din Aleksić i ko mu odjednom daje toliko medijskog prostora? Zar nema nikog drugog ko bi trebao da radi ono za šta se on zalaže? Sve to jako podseća na prljavu političku borbu,a njega jednostavno koriste, nećemo reći ko - svima koji razmišljamo je jasno.
Medjutim, stvarno više ne znam kome nije jasno kolika je opasnost gajenje GMO, tako da bilo ko da digne dreku oko toga može samo da bude pozitivno. Bolje mnogo dreke uzalud (što tvrdi ministar - da ni ne planiraju izmenu zakona), nego da se to desi bez mnogo pompe. Kada nas jednom zagade GMO, posle se zalud trudimo i sve će otići u p.....m....

I još samo nešto - dosta više priče o svetskoj zaveri. U to više ne veruju ni "pivski trubači" pred prodavnicama u centru sela...
 
Ne znam sta se desava na " vrhu " sto se tice gmo ali sam doznao da u mom kraju u odredjenim delovima ima GMO ko pleve i svi se joj se raduju kao dete poklonu za mikulasa . Prosto kada razglabamo o toj temi mi dodje pomisao da dupetom mislim a oni glavom ::lose:: . Kao ima je ko pleve vislja od mene trte mrte a samo total i bole me j.je .
 
Stvarno nema smisla prepucavati se, vec ako se nekom ne svidi o cemu se pise, ne mora ni ucestvovati u diskusiji!
 
Nazad
Vrh