Петиција грађана Републике Србије против измене закона о гмо

@Tellnet
Sto je neupalite?Nek gori djubre,manje ce vas trovati.
 
@ivanm , pojasni malo molim te :sta: g-din Aleksić. od nikud nije izronio i kamo srece da ima malo vise mediskog prostora. Jedna lokalna televizija u Nisu u emisiji ne tolike gledanosti . No rekosmo internet je cudo .Licno moje misljenje je da je on kao prestavnik eko pokreta Novog Sada i treba da zalegne.
Ovde nema politicke igre , ovde ti je ulog Vise od igre
A ako ti nije dovoljno to sto citas na forumu jos jednom cu ubaciti ovaj link jer se uvek najezim kad ga pogledam sta moze da nas snadje :ppozdrav:

http://www.vimeo.com/11682555
 
Ne direktno u nasem ataru nego u okolini, a i nisi dobro procitao prethodni post " Prosto kada razglabamo o toj temi mi dodje pomisao da dupetom mislim a oni glavom ::lose:: " . Jednom ranije sam spomenuo da treba da se desi kataklizma sa ovim u vezi da se podublje razmisli o GMO . Onome ko ce shvatiti/razumeti/primeniti ne treba govoriti ostalima nema vajde cak da se govori milion puta . Tako je na zalost .
 
Vojine,
da me ne shvatiš ni ti, ni neko drugi, pogrešno - prilično sam informisan šta se dešava u Srbiji, i ko je ko, a o cenjenom gospodinu Aleksiću nisam nigde ništa ni pročitao ni čuo. Ali bio je citiran i na B92 povodom navodnog izgoja GMO u Srbiji.
Na žalost, u Srbiji je sve politika. Zato verujem da neko pokužava da ga samo iskoristi.
još jednom da ponovim - Codex i GMO su toliko zlo, da je bolje 100 puta uzalud podići prašinu, nego prećutkivati da se počne gajiti kod nas. :zli:
 
Ona se vec i gaji ivane kod nas ali je dobro da se o tome prica a kako ce biti videce se , bitno je da se razumemo :ppozdrav:
 
Ako pažljivo pročitate postove ovih što zagovaraju gmo na forumu primetićete taj specifični jezik komercijalista. Pojednostavljeno prikazivanje "čudotvornog" semena, grdne prednosti koje ima, a ne treba biti ni pametan, sve će oni da ti objasne u dve reči.
Znači da kostićeva (monsanto) ekipa već uveliko obilazi paore i reklamira novu "revoluciju" u poljoprivredi.
 
@dzionik , uvek me zaprepasti koliko smo uspesni u postizanju pogresnih ciljeva .
 
N e zaboravite jednu vrlo bitnu stvar - Srbiju , ako ništa drugo ubiće - neznanje !!!
Nismo mi glup narod, naprotiv, ali smo vrlo neobrazovan. Prost razlog je što su svi visoko obrazovani koji su mogli da odu, a pošteni su ljudi i radnici - otišli su odavde.
Ko mi ne veruje - neka spremi listu od 15-tak konkretnih problema-pitanja i neka zaredja po Savetodavnoj službi, pa neka mi kaže koliko je dobio tačnih i konkretnih odgovora. Ne zaboravite da su upravo oni ti čijim znanjem možemo uspešno da se borimo protiv nadolazeg zla : superproteina, SANO preparata, MONSATO semena, kineskih revolucionarnih herbicida...
 
ivanm je napisao(la):
N e zaboravite jednu vrlo bitnu stvar - Srbiju , ako ništa drugo ubiće - neznanje !!!
Nismo mi glup narod, naprotiv, ali smo vrlo neobrazovan. Prost razlog je što su svi visoko obrazovani koji su mogli da odu, a pošteni su ljudi i radnici - otišli su odavde.
Ko mi ne veruje - neka spremi listu od 15-tak konkretnih problema-pitanja i neka zaredja po Savetodavnoj službi, pa neka mi kaže koliko je dobio tačnih i konkretnih odgovora. Ne zaboravite da su upravo oni ti čijim znanjem možemo uspešno da se borimo protiv nadolazeg zla : superproteina, SANO preparata, MONSATO semena, kineskih revolucionarnih herbicida...
Jako je ruzno to reci za svoj narod u kome ima svakakvih ljudi kao i kod drugih ljudi. Otisao sam prvi put iz Srbije 1981. godine i ono sto mi je uvek nedostajalo jesu plemeniti ljudi koje u tolikom broju nigde nisam sretao kao ovde u Srbiji. To je i bio jedan od glanih razloga da se pre tri godine vratimo u Srbiju. Drugi razlog je bio skolovanje moje dece jer su ovde skole jos uvek bolje nego gde smo mi ziveli.

Zapadno zlo polako nagriza nas narod, koji naivno (iz dobrote a ne iz neznanja) prihvata stvari iz vana bez pogovora. Mislim da ce nam glave doci to sto dozvoljavamo da razmisljamo, pricamo o losim desavanjima jer nam to oduzima vreme da razmisljamo i pricamo o dobrim stvarima...

Jednom recju treba da izbacimo tv i novine iz nasih zivota.
 
Ivane dodajem i cene nafte koja vrtoglavo raste tiho ubija Srbiju.. Dobro je poznato da sadasnja polj. proizvodnja oslanja na naftu 95 %. Tako da se iz tog lavirinta tesko nalazi izlaz ukoliko se ne predje na alternativna resenja u suprotnom moze samo da se kuka. A resenja koliko vidim ima.
 
биодинамика,
никог нисам вређао. Рекао сам оно што је сурова и врло ружна истина. А она гласи да је Србију напустило за последњих 10 година 5400 доктора наука !!!! Не "обичних" лекара, већ доктора наука чије школовање траје 25-30година, који су мозак, свест и савест сваке државе.
Одговорно тврдим да Србију убија незнање ! Све стоји што си рекао , да смо добар народ, да је боље образовање ( у неким сегментима ), али памет када се овде створи - одлази одавде, или толико тавори јер не може да исплива због безобразлука и безобзирности глупих и необразованих (себе налазим у другом делу реченице). Као прилог тези навешћи баш ГМО - коме образованом треба ишта лоше рећи о ГМО? Никоме.
Уосталом, проштартај по овом предивном и савршено корисном форуму и погледај колико ћеш наћи озбиљних питања (јако мало), и колико паметних одговора на та питања (још мање).
ли, одосмо :off_topic:
 
ivanm je napisao(la):
биодинамика,
никог нисам вређао. Рекао сам оно што је сурова и врло ружна истина. А она гласи да је Србију напустило за последњих 10 година 5400 доктора наука !!!! Не "обичних" лекара, већ доктора наука чије школовање траје 25-30година, који су мозак, свест и савест сваке државе.
Одговорно тврдим да Србију убија незнање ! Све стоји што си рекао , да смо добар народ, да је боље образовање ( у неким сегментима ), али памет када се овде створи - одлази одавде, или толико тавори јер не може да исплива због безобразлука и безобзирности глупих и необразованих (себе налазим у другом делу реченице). Као прилог тези навешћи баш ГМО - коме образованом треба ишта лоше рећи о ГМО? Никоме.
Уосталом, проштартај по овом предивном и савршено корисном форуму и погледај колико ћеш наћи озбиљних питања (јако мало), и колико паметних одговора на та питања (још мање).
ли, одосмо :off_topic:
Ovde nema svadje Branko. Mislim da podela na obrazovane i neobrazovane nije dovoljno dobra. Veoma lici na podelu na lepe i ruzne, dobre i zle. To su sve delovi necijeg bica. "Hvatanje" za jednu osobinu onemogucava nam da sagledamo celinu. Dozvoli mi da citiram sa drugom foruma

Kako Šarmer u svojoj knjizi "Teorija U" kaže:

"četiri prepreke za učenje i promenu jesu:
1. Ne prepoznati ono što vidite;
2. Ne govoriti ono što mislite;
3. Ne videti ono što činite;
4. Ne činiti ono što pričate;"

Te prepreke sprečavaju da vidimo "budućnost koja sada nastaje" (a ne sutra ili prekosutra). Drugim rečima, u ovom trenutku pokušajmo da prepoznamo i počnemo delati na onome šta će se dešavati u budućnosti. Na žalost, budućnost koja nam se sada otkriva nije u vidu proglasa, peticija, itd. Dok se ne naučimo da je prepoznamo ostaje nam intuicija.
 
Nazad
Vrh