Koja je trenutna cena balirane slame u vašem selu

Pa ja prodam oko 10-ak bala godišnje, ko oće po 100 ko neće nek se snalazi kako zna i ume. Mi baliramo za svinje pa uvek izbaliramo više. Mada misilim da tu generalno nema sreće, ko god se bavi ozbiljno stočarstvom taj sebi obezbedi slamu.
 
Koja je logika da mu prodas po 50 dinara kad je baliranje 35 dinara gde je muka utovar istovar skladistenje da li ce misevi iseci ili nece itd. itd.

Ja sam za svinje nabalirao ali bice mmi malo . Problem je kod manje potrosnje oko rolo bala nezgodno je malo oko svega .
 
Ova Tema načisto zamrla, ajd' da je (malko) aktiviram....
Iznenada mi se pojavio "interesent" za kupovinu slame, manju količinu, nekoliko bala (do desetak) pa me zanima kolika je cena?
Kontam, za baliranu lucerku traže čak i 400 dinara po bali, da mu tražim 100 dinara po bali, "mislim da mislim", s obzirom na ovogodišnju Sušu i opštu nestašicu nije previše, jbm li ga?
Lepe, velike bale, nije kislo, pod senikom složeno, na suvom....
 
Dali neko presuje one velike kockaste bale slame meni slama netreba pa ako ima zainteresovani neka se jave uz neki dogovor
 
Opet ja i moj "biznis" s slamom...
Utovario 43 bala na špediter i isporučio na adresu kupca...
100 dinara bala i 1.000 dao čovek za prevoz...
One 3 bale sam ga častio, jer pucaju kanapi, pa da ne ispadne da sam "skraćivao" bale !!!!
Ja mu rekao da mi da za gorivo, a on izvadi crvenu i da mi, rekoh, pa nemam sitno da vratim...:haha:
Kaže, nije se samo utovarilo...
Pa i nije, to i moja leđa kažu....:ppozdrav:
 
Ja poklanjam komšijama na malo, po balu-dve-tri. Jedan je došao moto-kultivatorom i natovarismo čak 13 komada (to je na veliko). Dao mi dobrovoljno 500 dindži. Meni slama ne treba jer su mi svi objekti sa rešetkastim podovima pa se pravim fin.
 
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/57/srbija-danas/3262575/kuca-od-slame-stedi-energiju.html


Zabalj%20Kuca%20od%20slame%202.jpg
 
Kod mene u selo se doselili neki rusi i napravili kucu od slame kao sa slike.Stajala je godinu dana tako bez fasade,eno mausi samo rondaju
 
Ja poklanjam komšijama na malo, po balu-dve-tri. Jedan je došao moto-kultivatorom i natovarismo čak 13 komada (to je na veliko). Dao mi dobrovoljno 500 dindži. Meni slama ne treba jer su mi svi objekti sa rešetkastim podovima pa se pravim fin.
Moj otac ima običaj da tako poklanja po koju balu slame, a bome i deteline kada neko dođe pa mu treba za kokoške, za zečeve, a bilo je i slučajeva da se krmača oprasila pa treba čoveku bala, dve slame jer nije očekivao da će biti hladno toliko u februaru pa nije spremio slamu za svinje i sličnih gluposti.Uvek sam bio protiv toga, kada se vozi slama niko ne kaže ajd komšo da ti pomognem danas pa ćemo istovariti i kod mene desetak bala, nego svi dođu kolicima na gotovo.A kad iziđem ja i kažem može nema problema bala je tolko i tolko e onda se svi nešto nećkaju.
A imao sam i jednu komšinicu kod koje kada idem da telim kravu, ja nosim kanape za teljenje, a tata iza mene ide i nosi balu slame da imam ako zatreba da kleknem ili obrišem tele.
 
I ja se slažem, ali mi žao tih prasića pa opet dam,neću propasti za par bala slame...a i valja biti dobar sa komšijama,više mi to znači neg da uzmem par stotina dinara godišnje...a i često mi se desi da donesu darove deci, čokolade recimo,koje vrede više neg ta slama pa me i bude sramota...
 
Nazad
Vrh