Uzgoj paprike i paradaiza u jednom plasteniku

Milan12

Novajlija
Učlanjen(a)
20 Jan 2011
Poruka
4
pozz svima

Imam plastenik od 150m2 i zanima me dali mogu posijati zajedno paradaiz papriku i krastavce u jednom plasteniku zajedno


Hvala
 
Nije preporucljivo zato sto sve tri biljke pripadaju iz iste familije biljaka,znaci napadaju ih jedne iste bolesti ali to danas retko ko postuje.
 
Imate mnoštvo hibrida, sve zavisi koju papriku zelite( naprimer: baburu,rogu,šilju,ljutu, slatku,... ::namigivanje:spavam: od paradajza grozdastu, sitne, velike,intenzivnije boje.... ili determinantnu,poludeterminantnu, indeterminantu.... kad sve to objasnisniš šta ti je zelja, tek onda mozemo mi neke preporuke dati... :D
Post je spojen: [time]петак, 21. јануар 2011. 14:02:51 CST[/time]
_________________________________________________
inace ja ove godine ove radim.... :cool:
2m6a1z9.jpg
 
Pozdrav
Da li se sjeme paradajza može posijati u saksije koje bi stajale u kući do pikiranja?
Da li i nakon pikiranja biljke trebaju određen vremenski period biti na sobnoj temperaturi?
Koliko je potrebno sadnica za plastenik od 100m2?
I zadnje pitanje, da li mogu koristiti sjeme koje sam izvadio iz prošlogodišnjeg paradajza? Inače, sorta jabučar, a bio je zasađen van plastenika.
 
pemanapemani je napisao(la):
Pozdrav
Da li se sjeme paradajza može posijati u saksije koje bi stajale u kući do pikiranja?
Da li i nakon pikiranja biljke trebaju određen vremenski period biti na sobnoj temperaturi?
Koliko je potrebno sadnica za plastenik od 100m2?
I zadnje pitanje, da li mogu koristiti sjeme koje sam izvadio iz prošlogodišnjeg paradajza? Inače, sorta jabučar, a bio je zasađen van plastenika.
Sva pitanja ko ja si postavio imas na forumu samo malo umeca u pretrazivanju.Ali evo ovako par kratkih odgovora
paradajiz mozes odgajiti u sobi samo treba paziti na svetlos da se biljke nebi izduzile,posle pikiranja isto vazi kao i za rasad znaci obrati paznju na svetlost,Potrebno ti je oko 350 struka ali zavisi od vrsta sadnje da li zelis dvorede ili klasicnu sadnju ovaj broj je optimalan.I zadnje pitanje ako je paradajiz sorta bez rizika mozes ostaviti seme ovo sa hibridom nemoj raditi :cao:
 
Народе, може ли помоћ... Почеле су биљке да ми се суше у пластенику. Да ли неко од вас зна због чега и да ли може да се спречи?
Ево слике како изгледају.



Као што се види на слици, поцрни доле и почне да се суши.
 
Pythium !! "štopaj" ih na vodi neko vrijeme,pa ih onda zalij sa nečim na bazi propamokarb hidrohlorida . Može se spriječiti,pa čak i biljke koje su zaražene mogu dati nekakav rod.
 
Poceli problemi. Naime paprika mi se pocela susiti gore na vrhuu i onda ide odozgo cela stabiljka. radi se o uzgoju na otvorenom a paptika je sad u fazi cvetanja(prvo se susu cvet i onda cela) . sta moze biti problem??
p.s. sutra cu slikat da vidite detaljnije

unared hvala
 
U pitanju je neka gljivicna bolest...da nije Verticillium albo atrum...pogledaj po netu nesto na tu temu...unesi u google naziv patogena pa idi na slike i vidi da li je to u pitanju...
 
Nazad
Vrh