Lucerka

jel učinak isti ili lošiji i znaš li cijenu makar orjentaciono

- - - - - - - - - -

Niko nije koristio harmoni u lucerki?
 
juče išao u kontrolu lucerke prskane prije 12 dana butoxone 2l +pomoni 8 grama na 2 jutra prskanje odlično uspjelo štavalj uništen kao i još kojekakvih korova da ne nabrajam a na lucerki ama baš nikakvih oštećenja čak i nekih 10tak metara di sam namjerno dupliro
 
Bio sam danas da obidjem mladu detelinu lepo je nikla ali ima i trave:gorusica na jednoj njivi a na drugoj misovkinja.Cime bi mogla da se isprska,ne smem tako da je ostavim preko zime ugusice je korov.
wp20141020007.jpg
wp20141020006.jpg
wp20141020005.jpg
 
Da li je istina da detelina moze da se balira samo 2-3 dnevno? Samo ujutro i uvece po sat vremena. Ili su to gluposti? I koliko otrprilike treba vremena da se izbalira ha sa 539 i nekom prosecnom balirkom?
 
ehehhe tuklo se i po dan i noc ove godine to su price samo ako je presusena omlatice uvek i po rosi a vremena sat do dva zavisi kako je skupljeno i kolika je masa
 
Da li je istina da detelina moze da se balira samo 2-3 dnevno? Samo ujutro i uvece po sat vremena. Ili su to gluposti? I koliko otrprilike treba vremena da se izbalira ha sa 539 i nekom prosecnom balirkom?

Ako vremenski uslovi dozvole pozeljno je lucerku grabiti i balirati po rosi, u cilju sto boljeg kvaliteta mase. Na taj nacin gubitci lista, tj. opadanje pri grabljenju i baliranju, su svedeni na minimum. Praktikujem da lucerku grabim uvece kada pocinje rosa, a baliram ujutru kada rosa spada. Ovakav nacin kod mene se pokazao najbolje, samo treba voditi racuna da masa bude dobro prosusena, jer ako je vlaznije a balira se po rosi uglavnom dolazi do grejanja bala. Sto se tice vremena isto je kao i za bilo sta drugo sto baliras, od 1-2h po ha, u zavisnosti od mase i oblika parcele.

- - - - - - - - - -

Moze li lucerka u prolece da s seje i kad je bolje sejati, jesen ili prolece?

Moze se sejati u prolece, ali je rizik. Potrebno je da taj period bude kisan da bi se ostvarilo sto bolje nicanje. Najbolje je lucerku sejati u jesen iz pomenutog razloga ukoliko se zemljiste moze adekvatno pripremiti za setvu.
 
Maki VS prskaj sa nekim Bentazonom on uspešno skida gorušicu i mišovkinju.Nisam ranije video post.Verovatno si je do sada poprskao.
 
Kod mene propala lucerka sijana ove godine krajem marta i pocetko aprila bilo fino nikla i u maju je zeznule one silne kise jednu sam preorao i posijao kukuruze krajem maja jednu sam ostavio ima je nako na mjestima moracu na proljece dosijati ljuljom ili neki dts
 
Nesto zamrla tema? Jel su vam deteline prezivele najezdu miseva? Ja sam 2kj preorao, em je vec matora mada je mogla jos em su je misevi izresetali. Novu sam jesenas posejao dosta rano pa je izrasla 15tak centimetara. Nisam prskao pa je i gorusica narasla bome pola metra. Nadam se da je nece ugusiti. Nikako da krenu malo jaci mrazevi da je zaustavi. Jel ima kakve trgovine sa baliranom detelinom? Koja je cena?
 
Nazad
Vrh