Lucerka

Ja obicno sejem kraj marta-april u prolece I pocetak septembra u jesen,e sad mi ova njiva iskrsla da mogu da posejem a znam da se sejati tokom cele god nego neznam kakvi ce biti uslovi za nicanje pa me interesuje jel neko sejao u ovom period kako se pokazalo...
 
Ja sam danas pokosio pola jedne njive,sutra poslepodne bi trebalo da baliramo, pa u foliju :)
050520141908.jpg


dsc0346.jpg
 
Mi smo juce pokosili sve, nadam se da ce uspeti da se osusi i da izbaliramo. Jel koristio neko neki inokulant prilikom baliranja ?? Dobra je detelina, mislim da bi trebalo da ima minimum 500 bala steta da propadne zbog vremenskih uslova.
 
Ja sam juče takođe pokosio sve površine pod lucerkom.Nema više šta da se čeka.Bube je šišaju,desetkovale je.
 
Danas sam kupio RONIN za uskolisne korove u mladoj lucerki.Sutra ili u subotu prskanje.Ima i sirokolisnih,ali to kad jos malo lucerka odraste.Mozda za desetak dana
 
Tako mi rekose u polj. apoteci.Da prvo ovo odradim za uskolisne,a za sirokolisne (ima pomalo ambrozije koja se tek pojavljuje i boce) kad lucerka bude 15-ak cm.
Inace,lucerka je odlicno nikla i od sad nastavljam ovako da radim-ne prscem pre setve!!!
 
JA sam danas pokosio prvi otkos lucerke pa sta bude bilo bice samo da ovo vreme posluzi.................
 
Nazad
Vrh