Lucerka

Kod mene u selu cena je ravno kao i kilogram kukuruza.
Mušterija kojoj baliram prodaje balu od 90-100 dinara komad a bale su od 14 do 16 kila
 
Evo kako je izgledalo baliranje 5 otkosa... Na 2 jutra 90 bala, ali je jako lepa... Zecevima je ova najlepsa...

2zf8rb9.jpg


10ddwzc.jpg
 
Nisam pazio pa mi se potrosio kanap... I onda 3 bale vezivao ponovo...
 
Ili je Mitya hteo da izvuče balu iz prese pa je pokidao kanap , pošto je čvor vezan . Ko zečeva sad veselje !
 
To nije kanap od te bale nego na rucicu za stelovanje sabijenosti kacim kanape koje neveze redovno, pa je zato tamo taj kanap!
 
mityoo je napisao(la):
I nasa je sad mnogo lepse krenula! Ima gde je bila vec 6-7cm kad sam presovao!
mityoo sta ovo znaci. Na kojoj visini si ti to kosio kada je "vec 6-7 cm"?
 
imam problem ne znam kako da se resim miseva.trovao sam ih prosle jeseni sa kupanim zitom i proletos ih nije bilo puno a sad skoro kad sam bio da pokosim peti kos rupa do rupe samo je sisaju.dali zna neko neki efikasan nacin za suzbijanje glodara?
 
Tionex je pravo rešenje.Zabranjen je i teško se nalazi u prodaji.Poprska se parcela sredinom Oktobra,dejstvo mu je 3 meseca i šta god gricne detelinu odmah ugine
 
Kad je najbolje da baca vestak na detelinu sada ili u prolece, koliko po kj i koje djubrivo je najbolje? :cao:
 
Od NPK neće da bude neke vajde. Fosfor i kalijum se slabo spuštaju po profilu t.j. ostaju na površini i biljci nisu dostupni. Za lucerku se ide đubrenje na rezervu i razbaci se pod osnovnu obradu. Lucerka inače dobro koristi i teže rastvorljive oblike fosfora koje druge kulture slabo koriste. Po meni je NPK bacanje para.
 
nebojsa je napisao(la):
Od NPK neće da bude neke vajde. Fosfor i kalijum se slabo spuštaju po profilu t.j. ostaju na površini i biljci nisu dostupni. Za lucerku se ide đubrenje na rezervu i razbaci se pod osnovnu obradu. Lucerka inače dobro koristi i teže rastvorljive oblike fosfora koje druge kulture slabo koriste. Po meni je NPK bacanje para.
U potpunosti tacno.
 
nebojsa je napisao(la):
Od NPK neće da bude neke vajde. Fosfor i kalijum se slabo spuštaju po profilu t.j. ostaju na površini i biljci nisu dostupni. Za lucerku se ide đubrenje na rezervu i razbaci se pod osnovnu obradu. Lucerka inače dobro koristi i teže rastvorljive oblike fosfora koje druge kulture slabo koriste. Po meni je NPK bacanje para.
Sto bi prostim recima znacilo...?
 
Nazad
Vrh