Lucerka

Tako je i ovde 200-250 dinara a ako je neka veća količina ide kako se dvojica dogovore.
 
e bio je i red da neko kaže cijenu. reci mi jel pročišćena ili onako sa njive, i koja je sorta
 
Ako je pitanje za mene,seme lucerke je propuštena kroz mini selektor a čistoća je oko 90%.
 
Koliko znam ,većina sorti lucerke koje su stvorene u Srbiji i većina Osječkih sorti vode poreklo sa jednog salaša oko Banatskog Karađorđeva.
U Novom Sadu ,NS- Banat u Osjeku OS-66 u Zaječaru ZA (neki broj) u Kruševcu KŠ 28 .Voleo bih da neko primeti razliku između ovih sorti.
Moja je Zaječarka.
 
pa mislio sam šta je bilo na deklaraciji koju si sijao ili si i ti sijao iz kućne radinosti
 
Iz kućne radinosti.Svojevremeno sam iz Oranice Osijek (1989) nabavio OS 66 i od nje potiče ovo seme.
 
i od onda stalno reprodukcije tog sjemena. nikad nisi kupovao poslije sjeme?
 
pa ja koliko znam koda nas daju sjeme od kojeg se radi reprodukcija i vežu te ugovorom da samo njima prodaš
 
nismo se razumeli..svako seme lucerke koje otkupe od nas se ponovo koristi za setvu,nema hibrida kao kod drugih kultura.
mislim da je ista situacija i sa sojom,neka neko strucniji objasni
 
50% manji prinos....
my-nokia-234.jpg
 
Danas završio baliranje trećeg otkosa na svojim parcelama.Total saldo na 10 k.j celih 240 bala.Nikada još nisam imao tako malo bala.
 
Nazad
Vrh