Lucerka

Niče i moja nesretnica...ne znam ni sam odakle joj snage...kišu nije videla od kako sam presevao pre nekako...isto presevao onu jesenju neuspelu...nisam čak ni drljaču uterao,da ne bi i to malo vlage dirao,samo sejalica i valjak..

- - - - - - - - - -

A ima i jesenje tu i tamo...i korova...i samonikle ppenice i suncukreta...biće joj veselo društvo

- - - - - - - - - -

Sad sam našao,14og je posejana...
 
Imala je vlage od zimskih padavina.Jesenja setva je uspela onima koji su posejali pre Gospojina a ko je sejao između njih džabe je krečio,ništa nije niklo.
 
Dobro nisam pao kad sam video ovoliki samonikli suncokret.
Sta ciniti???
323f490b307e319cff95d217d6753678.jpg
b610507483bfdc1ac284704a32edcfd6.jpg
e78547e8947942758e3ba0cfa221ee7a.jpg


Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
I ja sam to govno imao prošle god,muku sam mučio nit prskat nit kosit,ručno kupio i na kraju balirao ali sam se izvukao da je vidiš sada,to treba prskati valjda ima nešto,ali ovde će zatvoriti lucerku.Deluj brzo.
 
Ja sam cuo da moze da se radi sa korum+dash kad izbaci prvu trolisku 1,25 l/ha
Pa ako bude kriticno idem sa time

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
A biće kritično....zato sam i razmišljao da je rasturim,em se sam lomim još me i baća bacio u rebus
 
Bentazon može i dok je sasvim mala lucerka,provereno sa maks.dozom od 4l/ha ali Butoxone nisam isprobavao u tako maloj lucerki pa ne bih da delim nikakav savet.Ja sam spremio Imazamoks,Butoxone i Kletox zbog samonikle pšenice a prskanje će biti odrađeno kad se steknu u uslovi jer korova ima kao u herbarijumu.
 
Poslednja izmena:
Slika je kao kod ratka,a iz nekog mišljenja da tako mala ne može da se prska i bojazni da će suncokret preuzeti maha razmišljam o tamburanju...
Što ne znači da nemam pogrešno mišljenje,ima vas koji to bolje znate,ja i nisam nikad imao potrebe za prskanjem u prolećejer nikad nije bilo ovako katastrofa sa korovima...dešavaloseda bude pomalo palamide i gorušice,i to samo do prve košnje,a ovo je skroz druga priča,a pošto mi zreba za prodaju trebslo bi da bude samo lucerka,ko bi ovo kupio zaboga...pre je bilo lakše,sve to duga zima pojede...

- - - - - - - - - -

Sad baš studiram po guglu o ovim herbicidima što je dragan napisao,i izgleda da pulsar može najranije, kažu od treće troliske
 
Samo polako sve se to lepo isprska, sacekaj jos malo-a i neces moci jos 7 dana dok se ne prosusi, prva troliska treba da se poklopi sa visinom lucerke od 6-7cm i tad idi sa ovom kombinacijom, imazamoks+ bentazon ako vec imas neku jeftinu varijantu ili uzmi vec zbuckan corum.

- - - - - - - - - -

Alo decko! PRVE troliske :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh