Lucerka

Drugar je prošle godine imao 700kg/k.j čistog semena.Ja sam imao od 250 do 800kg sve zavisi od parcele i od godine.Ova godina iskreno nije baš sjajna za proizvodnju semena.
 
Primetio sam da se u leniji pored moje lucerke pojavila vilina kosica.Da li postoji opasnost da se useli u lucerku i da li je dovoljan samo total da je ubije?
 
Godina je povoljna što se tiče rasporeda padavina ali ne valja što je jako teško potrefiti pravi trenutak za košenje jer kiša padne gotovo ni iz čega.Kažu ljudi biće jeftino seno jer svi imaju šta da kose pa je velika ponuda.Možda količinski ima mnogo ali kvalitetnog je malo.
 
Imam na prodaju 1000 bala lucerke. Cena po dogovoru, ostali detalji u privatnoj poruci.
 
Godina je povoljna što se tiče rasporeda padavina ali ne valja što je jako teško potrefiti pravi trenutak za košenje jer kiša padne gotovo ni iz čega.Kažu ljudi biće jeftino seno jer svi imaju šta da kose pa je velika ponuda.Možda količinski ima mnogo ali kvalitetnog je malo.
Nas nekoliko u selu imamo nesto bala za prodaju,kvalitet je dobar ali su svi otkosi bili mrsavi u okolnim mestima se ljudi takodje zale na malu kolicinu i ako je bilo vlage.
 
Ja sam prošle godine kosio prvi i drugi otkos a ostale nisam jer nisu uopšte narasli i nije bilo šta da se kosi.Sada sam pokosio 3 i čekam 4 otkos.Skladišni kapaciteti su mi puni i imaću viška bala na prodaju što prošle godine nije bio slučaj pa sam morao da baliram kukuruzovinu i mešam sa lucerkom kako bi prehranio stoku.
 
Ja sam tek treći sklonio prošle nedelje.Nisam mogao ranije zbog kiše i jedva sam uspeo da ga sklonim opet zbog kiše.Luda godina načisto.
 
I mi doneli treću pre koji dan, 850 sa 4 jutra. Ne sećam se kad je treći otkos bio bolji od prvog i drugog. Doduše, drugi se prepolovio koliko je kiše palo po njemu. Sva je crna, al jedu bikovi lagano. Takođe pune šupe, al naći će se mesta negde, duga je godina.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ja uklopio svaku kako treba,nijedan otkos mi nije kisnuo,uneo u runfuzu,eno,žuti se ko dukat...
Pokosio sam 4-tu juče ujutru, čekao sam stabilizaciju vremena, i dočekao,ali je lucerka precvetala i polegla pa je bilo malo sporije košenje,nego inače....
Vrućina ako bude ove nedelje ko što kažu,u Petak najkasnije će biti u seniku...
 
Ja tek treću treba da baliram,u dva puta 700 bala sa ha 4-ta god a ima je i u trećoj košnji,mlada lucerka drugo košenje prava ali biće manje bala, a prva mi nije uspela bila puna suncokreta pa sam molio da je pokupe sa njive u rinfuzu i to jedva sklonjeno,a šupa ove god mala,kašu u Čantaviru (a tamo ima stoke)bala 100 din.
 
Nazad
Vrh