Lucerka

Ne znam, verovatno da je kiselije nego sto bi trebalo ali sam morao da posejem travu posto parcela nije za neki usev.
 
Moja semenska je dobila insekticid nakon skidanja prvog otkosa.Pratiću stanje i nadam se da neću morati ponovo da tretiram zbog korisnih insekata.
 
Takodje sve radjene posle skidanja prvog otkosa Fastakom. Na jednoj parceli mi nestalo corbe i sutra dan dosao da zavrsim, tu gde je radjeno predhodni dan kao da je ciklonom neko rasuo po zemlji lucerkinu bubu. Zanimljivo da su sve lepo krenule pored tolikog broja buba.
 
Lucerka posejana krajem marta stala sa porastom (odokativno dostigla 25cm), da li da je kosim ili da sacekam jos malo da eventualno poraste ??
 
Lucerka posejana krajem marta stala sa porastom (odokativno dostigla 25cm), da li da je kosim ili da sacekam jos malo da eventualno poraste ??
Kosi odmah ne cekaj.I ja kosio neku zbog ambrozije nisam nasao sredstvo da je unistim da je vidis sad ma milina.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas lucerka nikad gora za ovo doba godine,nema kise i nije izrasla nista a retka kao u avgustu prosle godine.Sve mi se vise cini da zivim u pustinji

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Danas pokosili neke sto ne ostaje za seme, pocela da cveta, visoka, lepa.
Inace bale se traze, sad imam naruceno 1000 sve po 200din. Ako da bog da je uhvatimo lepo.
 
Druga lucerka gotova, ako ne bude kise trecu ne ocekujemo.
409d9bc51b06718a298c75dfa2f58399.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Sedmica preuzela baliranje dok DF zavrsava neke druge poslove. Ima sutra jos 1,5ha i 1ha mlade da se izbalira ali nisam zadovoljan. U dobroj godini ovakva je masa u 3-4 otkosu. Ne smem ni da zamislim sta nas ceka ako ne padne kisa.
ea80732b6b1d567dc9ee4ef36c1f1ccd.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
I kod nas su jako lose trave u odnosu na predhodne godine oke 40% losije...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pokosio sinoc deo druge. Solidan otkos, nisam se nadao ovome.
[video=youtube_share;mShzsFbyFlw]https://youtu.be/mShzsFbyFlw[/video]

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh