Lucerka

Danas pokosio jednu parcelu od 4 k.j.Da nisam bio u prolazu za par dana ne bi imao šta da kosim koliki je napad lucerkine bube.Prekjuče sam bio u obilasku i nije je ništa grickalo ali danas katastrofa.
 
Zavrsena kosnja prve lucerke/mesavine lucerke i trave. Odmah posle kosenja rasturena i susena je na tenane okruglo 5 dana, a zatim balirana u rolobale. Kvalitetom sam prezadovoljan, a prinosom tu i tamo. Ipak su stara lucerista, nikad prskana od korova i dosta prosarana ogumcima ciste trave.
Sve u svemu, sad bi valjala jedna dobra kisa, makar 50l/m3.
60b46031d6b0a449c0eca7ff2cb894f1.jpg
13f65fee751bac666939ee04089c050d.jpg
2c7220d38c7941f37b562e009241989e.jpg
3dbaeaa0ddc9a8e2f865b1f3982978ca.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
[video=youtube_share;3FlvtE4uuqg]https://youtu.be/3FlvtE4uuqg[/video]

- - - - - - - - - -




- - - - - - - - - -

Otac je bio glavni koordinator... milina bozija,nikad lakse balirano i utovareno..
 
Mi smo isto prvi put radili rolo bale ali ne sve. Nije mi još namontiran utovarivač pa nisam hteo da maltretiram drugara po manjim parcelama gde imam lucerku. To sam uradio male kocke a od sledećeg puta bi trebalo da sve budu rolo.

25b8dfbb1949b1c7b41f497ab32953b5.jpg


Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
 
Dali ima neko iskustva kada se radi sa mrezicom bala deteline dali hoce da zakisne ili mora pod krov ? Slama zakisne samo 5-10cm .
 
7Hpmsup.jpg

ypMkcX7.jpg

Jedna parcela koja vodi poreklo od mog semena,setva 2017 sa setvenom normom od 10kg/kj po mom savetu.Milan971 kakva je tvoja od mene?
 
Da je ne ureknem pu,pu,pu.
Ona je vec balirana 2.05-og, bilo 237 bala na 70 ari, prosle godine u zasnivanju mi je bilo prpa da ne strada zbog suse.
I bio je ogroman napad miseva jesenas , jedva sam je odbranio.
 
Odlicno,bravo,pa tu bala ko drva..ja mislim da nikad nisam imao toliko bala po kj..zemlja je izuzetna,al malo vislja u mom delu atara(sve su mi njive u jednom potesu),pa soja nije bas najsretnija a ni lucerka,bude do 150ak bala po kj..
 
Sa cim prskate mladu lucerku?Ja sam do sad isao sa Basagramom ali ne mogu vise da ga nadjem u apotekama u mom kraju.Jede je buba pa odmah da je oprskam i od trave?
 
Maticu jel to u Južnom Banatu?
Kakva je situacija sa semenom za jesen, nešto bi zasnivao, a prošli put se nije dalo od tebe da kupim, nije bila gotova tada.
 
Maticu jel to u Južnom Banatu?
Kakva je situacija sa semenom za jesen, nešto bi zasnivao, a prošli put se nije dalo od tebe da kupim, nije bila gotova tada.
Aco dodji kod mene da vidis kakva je lucerka od Maticevog semena,ja sam sejao jesenas 7 kj.sve pohvale od mene

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh