Lucerka

Ja ću na 5 k.j četvrtog otkosa možda nakupiti 50-60 bala.Nije narasla ništa a krenula da se usemenjava.
 
I kod nas rijetko ko da je kosio ili ce kosit 3 lucerku....vidim da je u kikindi bilo ceste kise cim je 4 pokosita a krece i 5....ovdje ko pokosi 3 ima da bude presretan
Nismo mi imali toliko kiše.Parcela je nađubrena stajnjakom i previše i kako padne kiša ona krene ali džabe kad joj padne 1 kiša u celom ciklusu i to 10-ak litara
 
Jutros posijo nesto ljulja...mozda je rano za sjetvu al tu je dosta podvodno pa ako se okisa poslije nemozes uci sa traktorom...proljetos mi je propao tu kukuruz i moram to posijat pod travu.....ova kisa ce mu dobro doci
 
Potreban mi je savet vezan za dubinu oranja pred setvu lucerke.Parcela je 2kj i pre dve god je podjubrena stajnjakom,potom je dve godine bio kukuruz,za vikend smo obrali i ovih dana cemo skloniti kukurzovinu i razbacati otprilike 60 tona stajnjaka.E,sad zemlja jeste laksa za obradu,ali opet nisam siguran koliko duboko cemo moci uzorati i dali ce to detelini biti dovoljno?Da li sejati do kraja meseca ili ipak odloziti za prolece?
 
Potreban mi je savet vezan za dubinu oranja pred setvu lucerke.Parcela je 2kj i pre dve god je podjubrena stajnjakom,potom je dve godine bio kukuruz,za vikend smo obrali i ovih dana cemo skloniti kukurzovinu i razbacati otprilike 60 tona stajnjaka.E,sad zemlja jeste laksa za obradu,ali opet nisam siguran koliko duboko cemo moci uzorati i dali ce to detelini biti dovoljno?Da li sejati do kraja meseca ili ipak odloziti za prolece?
Sij sad samo nemoj dugo cekati a sto se tice dubine ja sam lane sijo bez oranja samo tanjiranje i odlicna je.

Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Posejao 3.5kj bez oranja samo tanjiranje 3 puta prvu godinu sejem na tanjirano super se spremilo
3728192950eb283be976fb3122f0fe30.jpg
cc1c1b11e2af408c6648c1a1d244dde7.jpg
b1e80947a7c641acc6e57a89c80fcf0c.jpg
76582bbc982c54a43384bf8c969909cd.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Onda cemo oranje pa koliko god moze duboko.Jos me jedno zanima,posto se na skoro celoj njivi od skoro pojavio neki mladi sirak,da li ako detelina uspe da nikne mogu ove jeseni da je tretiram od korova?
 
Nazad
Vrh