Lucerka

Kiraj jeste li prskali od insekata nakon skidanja prvog otkosa?
 
Hoce li biti jos kosenja?Kakvo je stanje kod vas?Mlada se susi a matora kao mrtva.Bice teska zima sa ovom susom.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ja ću posle ove kiše za vikend-Lepa je preko kolena.Prošlo je 4 nedelje od prošlog košenja pa mogu malo da sačekam.
 
Ja sam danas moj tifon odvukao kod drugara na detelinu hoce da je zalije,ono je katastrofa kakve su pukotine na zemlji u detelini...
 
Juce sam obisao lucerku ostavljenu za seme, nema lucerkine bube a nije prskana sa insekticidom ni jednom ove godine. Meuna stras boza, izgleda da ce biti lepog prinosa :ppozdrav:
 
Upravo došao iz obilaska.Ponela je čaure odlično,nema štete od insekata niti insekata.Prskana je insekticidom Pinto nakon prvog košenja.Donje lišće je skoro svo otpalo i ako bude kiše ovih dana kreće u retrovegetaciju ali ništa strašno što desikacija neće rešiti.Dobio sam cene nekih desikanata pa kaže ovako:Reglone Forte 1900 rsd/litar,Sirijus 1550 rsd/litar i Diqua Top 1150 rsd/litar.Konsultovao sam se sa stručnim licem u vezi eventualnog napada lucerkine bube i reče mi da za čaure i samo seme nije ništa opasna jedino što sada polaže jajašca pa je napad zagarantovan sledeće godine.
lwMQOw1.jpg

MSoNaeH.jpg

Gtj5ejm.jpg
 
Kod mene mladih lucerkinih buba ima u izobilju .Neće one čaure i seme ali hoće da unište lišća,plus toga povećava se populacija za sledeću godinu.Nisam ljubitelj prskanja ali ovo sam morao.
 
Nadamo se.Kažu mi Aprobatori da u našem kraju ima mnogo lucerke koja je ostavljena za seme.
 
Ima dosta a kažu i da na lageru ima nenormalno mnogo semena koje nisu prodali a razlog je taj što je NS institut izgubio dozvolu za izvoz a data je Agromarketu koji nema svoju proizvodnju semena niti kooperaciju.Pominje se cena od 1,5 eura u otkupu...
 
Cujem da je u Samosu jedan veci proizvodjac lucerkinog semena pre 2 dana radio sa desikatom, kad je tu skidan prvi otkos kad je stigla za vrsaj?? Ja sam radio 2 maja 1 otkos i nije jos gotova, a rad sam da je do 25og skinem.
 
Nazad
Vrh