Lucerka

Ретка, ал' нема везе. Донета одлука: преоравање па воћњак. Само не могу да нађем никог у Панчеву са тракторском бургијом.
Ako imas veliku povrsinu, napravi kod majstora burgiju.
 
Moja lucerka proletnje sjetve bijedno izgleda....nije nesto travnata al nije nigdje preko 20 cenat visoka stim sto je velik dio bilo vlazno i tu je oko 5 cenat visoka a ima neku crvenu boju...mozda bude jedan otkos al u avgustu...
 
Moja lepo nikla, ali bilo je i raznih korova. Pokosio sam je (nisam prskao). Sad vidim da krece, ali ima i ambrozije. Mozda cu prskati, videću jos za neki dan.
 
Onako,nije lose bice bolje u drugi otkos.Prosle nedelje sa 1,5 kj 2 rolo bale 150x120.A danas sa 2h 7 bala.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Slaba mi je nesto ovog proleca posejana. Videcemo kad izadje opet kakav ce drugi otkos biti. Prosle godine je mnogo bolja bila.
 
Ne bi ni trebalo kositi dok ne pocne da cveta.Ali ja imam losa iskustva sa hemijom,pa sam zato odlucio da kosim,pa cu videti sta dalje.
Proslogodisnju,posejanu u septembru,sam prskao Kletoksom i posle tog prskanja je lucerka stala.I nju sam pokosio pre neki dan.Sta ce biti-ne znam,ali nisam optimista da ce biti dobro.
 
Prvi otkos nikad ne cekam da procveta.A od ove godine i ostale otkose ne cekam.Bolje jedu kad je mlada i meka

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Kad je stara u pitanju,i ne mora se cekati da cveta kad se prvi put kosi.A za mladu se preporucuje da se saceka da cveta,pa onda da se kosi.Tako se bolje zasniva i bude dugotrajnija.Tako bar knjige kazu.
 
Nazad
Vrh