Lucerka

Cale mislio da pokosi danas mladu lucerku posejan marta, ali sam ga odgovorio nema stabilnog vremena duze od 3 dana. Neka saceka jos malo
 
i kod nas krenulo kosenje prvog otkosa...u subotu sam ukino 0.8 ha crvene djeteline koju kontam balirat u srijedu ujutro i danas sam pokosio slabo luceriste sa dosta ljulja pa bi to baliro u cetvrtak ako vrijeme posluzi...djeteline i ljuljevi su izrasli ekstra dok ce livade totalno podbaciti
 
Padaju drugi otkosi i uglavljivanje mlade deteline koja je sejana u prolece
0560f0cd81aa5017a98affe2f5f17c3c.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Imam isto pitanje kao deks, moja je pokosena i skupljena i krenula ponovo. E mene je strah da ne krenu i korovi ponovo a ima zaista svega i svacega po malo. I ako je radjeno strniste totalom proslog leta.
 
Pola litre pulsara na hektar deo korova će uništiti deo zaustaviti a lucerka će ih onda za čas zatvoriti i nema brige

- - - - - - - - - -

sa tim da korovi nisu veliki
 
E pa gorusica mene najvise i brine da li ce izaci ponovo. Nego valjda nece, videcemo. Sacekacu da lepo izadje pa cu videti kakva je situacija.
 
Hoće ponovo da krene gorušica ali ne u nekoj velikoj meri.Uradi tretman za ukolisne korove jer se oni ne rešavaju košenjem kao širokolisni.
 
Ja nikad ne prskam detelinu.Imam malo problema sa prvim otkosom tek zasnovane lucerke i to ne uvek.Tu lucerku jedu moje krave. Ne moramo ih baš trovati i kako vidimo koji korov vatati se za prskalicu
 
Ja prskam a u današnje vreme izbor herbicida je ogroman.Korov je velika i ozbiljna konkurencija lucerki i ima direktne veze sa dugotrajnošću lucerke a nije isto kada traje 4-5 ili 10+ godina.
 
Nazad
Vrh