Lucerka

Nezeljeni efekat pivota je bas u tome sto biljka zuti duzi vremenski period i tek posle se oporavi.Nista nebrini sve je to propratnog efekta,znaju ljudi koji prskaju soju sa pivotom...
 
prvo isteras stajnjak ako imas pa zaores i posejes prve godine kukuruza jos bolje soju,nikako psenicu,ovas i slicno,onda to pokupis i spremis za lucerku,poores,usitnis ko pesak,oprskas i posle petnest dana posejes i to u jesen sve ostalo je mlacenje prazne slame,a i skupo za experimente
 
Danas pao prvi otkos lucerke.
dsc00003.jpg

dsc00004.jpg
 
lepi otkosi @Sika:)
kod nas nece jos 15 dana biti za kosenje,toliko i kasni vegetacija u odnosu na ravnice...
jel neko probao da seje slovenacka semena lucerke?i ima li ih kod nas u prodaji?
 
Juče palo malo kiše, vjetar duvo i sva lucerka povaljana!Biće teško pokositi,imam bočnu IMT -eovu kosu,a još nema ni na pomulu cvata.
 
Nemoj ni da čekaš cvet, ako spremaš za svoja grla prvi otkos lucerke se ranije kosi od ostalih jer najbrže ogrubi i ima najveći udeo stabla u masi u odnosu na naredne otkose. On se kosi u fazi butonizacije odnosno formiranja pupoljaka a najkasnije kad je 10-20% u cvetu, sve posle toga je kasno.
 
Prvi otkos(kolo)ne cveta.Ja ne znam šta da radim sa svojom.Buvač je šiša opasno sve po oazama a najavljuju padavine od nedelje.Nit lud nit pametan.
 
I ja sam danas pokosio jednu parcelu ali neznam da li da je rasturam jer ako padne kisa rasturena lucerka propada 100% a na otkosima se da iskoristiti................
 
Uvek je problem sa prvim otkosom.Prosto čovek ne može biti pametan šta da radi a vremenska prognoza svaki dan drugačija.Ja sam morao da pokosim jer je lucerkina buba napravila šou.Jednu parcelu je desetkovala samo tako.Sreća što sam išao da je obiđem pa video inače ne bi imao šta da pokosim tamo od nedelje.
 
Moja lepo nikla , ali pojavio mi se cicak sad je prskati ili ne prskati ako neprskam on ce je zeznuti a i te materije sto luci ce je dosta usporiti, ako prskam mlada je dosta ce trpeti.
 
Nazad
Vrh