Lucerka

Obicnom zadnjom. Kosio sam i gore pologe. Jedne godine 3 jutra sve sa jedne strane, zato gledam da izbegavam da docekam da popada.
 
Obicnom zadnjom. Kosio sam i gore pologe. Jedne godine 3 jutra sve sa jedne strane, zato gledam da izbegavam da docekam da popada.

Sad mi je jasno a i razumem te u potpunosti što žuriš sa košenjem.
Gledaj da se dočepaš bubnjare.Ja sam ovu sa snimka prodao za 300E ( u delovima).Eno čovek je sklopio i teraće je dugo bez problema
 
U pravu si jedino mi se ne svidja debeo otkos koji ostaje iza nje i samim tim duze susenje. Mada ako vreme posluzi ova posle rotacione bude zelenija jer je sunce ne izbeli kao kod obicne. Uglavnom vremenske prilike diktiraju pravila.
 
U pravu si jedino mi se ne svidja debeo otkos koji ostaje iza nje i samim tim duze susenje. Mada ako vreme posluzi ova posle rotacione bude zelenija jer je sunce ne izbeli kao kod obicne. Uglavnom vremenske prilike diktiraju pravila.

To je 135-ica.Tanji je otkos.Zato sam ja i menjao za SIP 195 jer su sva 3 bubnja kao na 135-ici.Teže propadne detelina košena rotacionom.
 
Jutros pokupljena. Koliko je kise bilo dobro izgleda. Ujutro planiram samo da je malo privrnem da dobije vazduha i da je izbaliram. Ako ne sutra onda prekosutra. Nova se vec zazelenila.
 
Kosio danas ...............

5wxpqd.jpg


2qjjdvr.jpg
 
Imam deteline koja je bila malo vlazna kada smo balirali,i danas primetim da ima malo mirisa i malo promenila boju.A to sto je u cardaku nije joj nista.sad sam razpodelio po prikolicama i po supi.Dali ce joj biti nesto ili ce biti dobra sad kad dobije vazduh?
 
koliko daje lucerka seme deteline kad se ovrse ocu jedno 30 ara da vrsem al ce da to npr 50 kila a dobra je?
 
Robert lucerka kad se jednom počne kvariti ne pomaže joj niko živ može samo da bude razlika oće biti đubre ili će ko u tvom slučaju izgledati iole dobro a kad daješ govedima a ona se praši čudo jedno pa misliš odakle bože tolika prašina a ono suva plijesanj.Nemojte ljudi žuriti sa lucerkom bolje da pokisne na njivi nego kod kuće da se upali.
 
Sredio prvi kos mlade-ovogodisnje lucerke i vec je krenula druga. Ima dosta ambrozije. Planiram sutra da poprskam sa 1l butoksona i 8grama piana. Da li je to ok kombinacija posto nikad lucerista nisam prskao a u pitanju je ovogodisnja. Da li ubaciti i neku prihranu?
 
Piano ni slučajno_On se koristi dok ne krene vegetacija u Februaru mesecu.Idi Bentazonom i Pulsarom jer ti Butohone neće rešiti Ambroziju.
 
Od kada radim lucerku ,nisam video ovoliko lucerkine bube .Jutros sam prskao jednu parcelu za seme .





 
Nazad
Vrh