Lucerka

Jesenas posejana,lepo raste. Pogresio sam osto joj nisam bacio proletos ureje,da je jos malo pogura,a bilo mi zao onako malenu da je gazim. Inace seme sam uzeo od clana Kiraj.

11qnxok.jpg

2n7qsfc.jpg
 
Meni nije rano..senjak prazan vec mesec dana a od prosle nedelje nema ni silaze..ja moju veceras idem da baliram..:))))
 
Danas pokosene 3 manje parcele, sve ukupno 1,5 kj. U sredu nastavak, ostala jos samo jedna parcela od 4 kj.

Da neme neko od članova semena lucerke na prodaju? Trebalo bi mom prijatelju oko 30kg.

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cale pokosio 1,5ha lucerke juce, a hektar koji je pokosen u cetvrtak popodne vrlo verovatno baliramo sutra popodne ako ne padne nista.
 
Ja moju pokosio još u Subotu 16. Aprila, nikada u svom životu nisam ranije pokosio, ali radi se o parceli koja je u samome selu i brže je terala od onih "napolju", u ataru...
Skoro pa suva...
Ako danas padne kiša, sutra kada se prosuši je okrenem, pa ako ne bude više kiše, tamo u Petak ili Subotu, skupljanje i pod senik...
Bila je dosta polegla od onog vetra i oluje od prethodne nedelje, a što kolega kaže u prethodnom Postu, zaista je viša od pola metra, skoro pa svugde, ali ponavljam, radi se o maloj parceli od 8 ari u selu, u "zavetrini", što bi se reklo...
To je ona lucerka što sam sejao jesenas, neka kanda "radioaktivna", ako ste pratili ovu Temu, znate da već sam je kosio jesenas, ovo je drugi put, a prvi ove godine...

lucerka_2016_1.jpg
lucerka_2016_2.jpg
 
Ako uspem nekog da "nateram" da mi presuje, ko će kačiti mašinu samo za mene jedinoga, da ispresuje 15-20 bala?
Jedva sam ubedio jednoga da mi pokosi, košenje je 2.000 dinara po jutru, a ovde se radi o 8 ari pa ti računaj koliko mu "dođem"...
Kad se i on paćenik preračunao, reče samo da mu dam za gorivo i to je sve...
Više je potrošio nafte da dođe u Dobrodol iz Šatrinaca i da kosi, nego što je zaradio...
A juče ga pitam SMS porukom koliko nafte da mu kupim napisao: ništa...
Svakako ću gledati da mu se na neki način odužim, ili odradim nešto, dobar je čovek...
 
Ja hteo moju lucerku sto sam jesenas sejao da presejem pre jedno mesec dana jadno i bedno izgledala kad ja ajde da vidim sa kolegama sto imaju diskosnu sejalicu da to direktno posejemo kukuruz i odemo do njive kad ono lucerka ko djavo malko zatravila ali je ima i to od one trave izdjipala do kolena,a trava joj neda da polegne doslo mi od srece da skacem.Inace seme sa instituta i to skupo placeno bilo jesenas.
 
Vreme ne ide na ruku.To je uvek problem kod prvog košenja pa treba pecati kada kositi.Ja neću do Maja ništa kositi jedino ako bube navale da grickaju pa budem morao.
Ratko prskaj da je muhar ne uguši jer je baš mala.
 
Ratko to su ti uvalili seme lucerke pomešano sa muhari, čak i farbaju u boju lucerke a neobraćaju pažnju pa kupuju, ko što ti reče Matić prskaj to pošto je muhar jača od lucerke ima da je uguši.
 
To je tačno.Imao sam dobrog i upućenog sagovornika u situaciju oko semena lucerke.Čovek mi je ispričao šta se sve prodaje kao seme i na šta su sve ljudi pa čak i instituti spremni kada nema mnogo semena u ponudi.
 
Muhar nije u redovima nego po celoj njivi tako da neverujem da je do semena,oko njive su mi drzavne parcele koje su slabo ili nikako radjene pa je verovatno doneo vetar seme.Cime prskati ovako malu lucerku?
 
Nazad
Vrh