Lucerka

Shale što tvrđa posteljica a mek pokrivač i oranje i đubrenje takoreći kao za repu a posle svake godine đubrenje osnovnim đubretom (može i osoka) i sproleći prskanje od korova ako ih ima a mišjakinju ponaročito uništavati.
 
Mišovkinja hoće da se pojavi samo u tek zasnovanim lucerištima ne bitno da li je u pitanju jesenja ili prolećna setva.Pošto je lepo nikla a predstoji još lepog vremena širokolisni korovi ima da bujaju samo tako.Uraditi tretman Bentazonom i mirna Bačka.
 
Ništa ne fali ovakvom načinu pred setvene pripreme.Imam jednu baštu gde je prošle godine posejana lucerka.Prolećna setva,jedan deo na oranom a drugi na prolećnom tanjiranom delu.Nema nikakve razlike u stanju i kondiciji.Najvažnije je da pokisne kada treba da može lepo i jednako nići.
 
Po mom misljenju,sad je kasno za setvu.Ipak,ne zna se kakvo ce vreme biti,ali setva u ovo vreme je rizična.
 
Veliki rizik , posle ove kise i zahladjenja za vikend sto javljaju moze veoma lako kad se razvedri da zvrcne mraz.
 
Posejao sam detelinu 8. Septembra, evo kako danas izgleda, odlično i jednako nikla, valjda svako zrno, posle mesec dana, prezadovoljan sam...
Predusev je bila Sudanska trava, površina je 8 ari (plac pored kuće)...
Samo oranje, spremanje drljačom i odmah setva bez valjanja, ili dodatnog drljanja posle setve...
08-10-151211.jpg
[/IMG]
 
Ja moju pokosio u nedelju, stoji i danas ista takva zelena, ne može ni trunke da se osuši jer je jako hladno. Ne znam šta da radim sa nje, mislio da je sameljem ali nema ko to da mi odradi, nijedan silo-kombajn (kukuruzni) u selu ne može da melje travu, svi su već probali i jednostavno nemaju vjetra da je bacaju i zaguše se za par minuta. Parcela od 0.7ha (7 duluma) a lucerka nikad bolja. Vjerovatno ću morati da je skupim i istresem negdje na gomilu da trune...šteta tolike hrane.
 
Ja moju pokosio u nedelju, stoji i danas ista takva zelena, ne može ni trunke da se osuši jer je jako hladno. Ne znam šta da radim sa nje, mislio da je sameljem ali nema ko to da mi odradi, nijedan silo-kombajn (kukuruzni) u selu ne može da melje travu, svi su već probali i jednostavno nemaju vjetra da je bacaju i zaguše se za par minuta. Parcela od 0.7ha (7 duluma) a lucerka nikad bolja. Vjerovatno ću morati da je skupim i istresem negdje na gomilu da trune...šteta tolike hrane.

Ja sam moju pokosio jos pre dve nedelje i sacuvao sam samo polovinu,doneo sam je poluzelenu,onu sto sam bacio po tavanu koristim a onu sto sam sadenuo na plast i nasolio ide na djubre,jedno 20-30bala.Steta ali hladno,kisa,a letos susa nikako nevalja.:sta:
 
Nazad
Vrh