Lucerka

Teško je ali nije ne izvodivo.Herbicid za desikaciju je najbolji.
 
Ja sam lucerku danas pokosio i prilikom kosidbe vidim da je vilina kosica osvojila njivu previse bi mi bilo da prskam rucno povrsina je 1,7 ha bas je ima dosta tako da za total bas i nisam.
Kako ovo sa desikantom ide?
 
Ako je ima baš dosta plug je najbolje rešenje i izbegavanje setve na tu parcelu jer vilina kosica drži klijavost jako dugo.
 
Ja sam razbacao npk 3x16 na tanjirane stapive I potanjiro jos jednim, spremljena njiva fantasticno, ova varijanta mi se naj bolje pokazala, al nisam posejao sve se nadam nekoj kisi koja nece skoro. Cim zavrsimo sa kukuruzom morace u zemlju pa sta joj bude.
 

Mi smo je stavili u zemlju,pa šta joj bog da,.možda je kalendarski kasno,po vremenskim uslovima mislim da je svejedno,suvo je je pa je suvo...sad čeka kišu da nikne pa da kukurikne..
 
Obidjite lucerišta...miševa ima da je to strašno,prave harakiri po detelini..ja sam trošio oko 6kg otrova po kj...
 
Ima ih mnogo a sve neki dugački i debeli k'o valjkovi.Juče sam tovario 4 otkos sa parcele gde je bila semenska i znalo je da bude ispod bale mnogo komada.
 
Kad neće da padne sama, moramo da je napravimo veštački.
10d2abf753cf639a0bdb38776164f9f1.jpg
 
I ja sam uvek koristio proizvode na bazi cink fosfida ali sam mislio da ove godine napravim sam sa mozda brodisanom.
 
Moja nije jos...ako ne bude dobro presevanje joj ne gine...

- - - - - - - - - -

Samo jedna dobra kiša joj je falila...a blesave li godine,čudo jedno..
 
Nazad
Vrh