Lucerka

Jedno pitanje. Na jesen-leto izmedju dve Gospojine ako posejem lucerku mogu li da posejem preko nje odmah ovas jecam ili nesto slicno da u prvom otkosu to sve zajedno na prolece 2019 pokosim. Jel radio neko tu varijantu jesenju?
 
Nismo radili namjerno, ali smo jedne godine imali samoniklu psenicu u lucerki posijanoj u tom periodu. U proljece je to izgledalo kao da je sijano pola-pola, u maju pokoseno, balirano i lucerka nastavila dalje normalno sama kao da nista nije bilo.
 
Ja sam samo čuo,ne i video,da su u tek posejanu lucerku posejali psenicu ili jecam nisam siguran,i na leto posle kombajniranja odma pokupili slamu i lucerka je nastavla svoj rast...e kasnije sam video to luceriste, izgledalo mi je ko i svako drugo..
 
Lane je sejana detelina izmed Gospojina na odmah posle zetve jecma uzoranu njivu tako da je sada u prvoj kosnji na nekim mestima bilo podosta jecma a tu je detelina slabije mase . Samo gledaj da zitarica nije pregusto posejana . Bolje psenica neg jecam jer jecam u vreme kosenja ulazi u klas .
 
Ja sam samo čuo,ne i video,da su u tek posejanu lucerku posejali psenicu ili jecam nisam siguran,i na leto posle kombajniranja odma pokupili slamu i lucerka je nastavla svoj rast...e kasnije sam video to luceriste, izgledalo mi je ko i svako drugo..
Moj deda je to pre obavezno radio, ne znam zasto vam je to cudno...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Jedno pitanje, prenosi li se svilica putem stajnjaka?

- - - - - - - - - -

Au, sad sam nasao, pa ova napast prosto ne unistiva. Bas mi ga lijepo covjek spustio, zarazeno sjeme.
 
Ima nekih 40ak vrsta Viline kose..neke nestanu posle prve kosnje,neke mogu da se oprskaju a nekima ne možeš ništa osim pluga i ne znam koliko godina posle ne sme da dodje lucerka na tu parcelu...ja sam pasirao bas tu sto se plugom resava..
 
12 godina seme ima klijavost.Može da se reši svaka samo treba biti mnogo uporan.Reglone forte ili neki drugi herbicid za desikaciju i fretirati žarišta.
 
12 godina seme ima klijavost.Može da se reši svaka samo treba biti mnogo uporan.Reglone forte ili neki drugi herbicid za desikaciju i fretirati žarišta.
Mislis Maticu samo lokalno gdje ima izdanaka, problem je sto je ima bukvalno na svaka dva metra. Nesto sam mislio utanjirati sve to i posijati kukuruz, posto jos nema sjeme valjda cu je unistiti da ista njiva ne mora cekati 12 g za lucerku, a nije mi problem ni cekati toliko (ako budem ziv:osmeh:) Ili moze da se tretira herbicidom ali samo u kompletu cijela njiva?
Ovo je mlada lucerka posijana ovog proljeca i zaraza je po cijeloj njivi odprilike zariste je na svakih 2 metra.
 
Poslednja izmena:
Kako mislis? Valjda je primjetio da mu usjev ima parazita prije i prilikom vrsaja, i onda je to pustio u prodaju.
Znam da ne moze indentifikovati sjeme u sjemenu lucerke, ali na njivi u usjevu valjda moze. Nisam imao nekog problema sa ovim sra... do sada.
 
Nazad
Vrh