Lucerka

Nama je na 7 jutara otislo 70 kg.
evo i slicica jedna kako je odradjeno:
22032012065.jpg
 
Poslednja izmena:
E ljudi !

Da Vas pitam,koje sorte lucerke su najbolje,kakva su iskustva sa NS sortama?

I još nešto,kako se kreće cijena sjemena?

Kod nas je recimo cijena OS 66 oko 7-8 evra za kg,a tako se krecu i kojekakve uvozne iz Italije i Holandije.

Ima sada i sorta OS 88,nekima se ona svidja jer je tanke stabljike i ima više lisne mase.

A inače kod nas cijena sjemena djetelina,trava i sveg krmnog bilja je poskupljela,tako recimo 1kg Smiljke košta preko 17 evra,nevjerovatno preskupo, ali istinito...
 
Najpoznatija a ujedno i najviše sejana na ovim prostorima je NS Banat II. Cena semena je 4 evra/kg.
 
kod nas je zovu buvač ne znam da li je to pravi naziv uglavnom jako je teško naći jel reaguje na vibracije dok hodaš i već hvata pedalu a pride je jako sitna ,ako hoćeš da je vidiš moraš se šunjati ko da vataš zeca

---------- Poruka napisana u 21:03 ---------- Prethodna poruka je at 21:00 ----------

banat ti kolega potiče od 66 posij jednu pored druge pa pokušaj da nađeš razliku. ja sam uspjeo da dobijem novu sortu koja je od ove godine izašla u manjim količinama zove se os 99 i kažu da neuporedivo bolja od os 88
 
Najpoznatija a ujedno i najviše sejana na ovim prostorima je NS Banat II. Cena semena je 4 evra/kg.

Znači duplo je jeftinija,al nas deru sa cijenom....
I 4€ je dosta,ali 8 je nemoralno

---------- Poruka napisana u 22:59 ---------- Prethodna poruka je at 22:57 ----------

ja sam uspjeo da dobijem novu sortu koja je od ove godine izašla u manjim količinama zove se os 99 i kažu da neuporedivo bolja od os 88

Kažeš OS 99,valjda ce je za jesensku sjetvu biti na tržištu,barem neka količina...
 
hocu na jednu parcelu sejati detelinu.pa ovako nije radjena 4 godine.ima pcesku travu.dali je moguce to opskati letos pa 2 do 3 oranja, i dal bi to valjalo za detelinu? il;i ici prvo ovaz pa tek sledece detelina?
 
neće ne sekiraj se

---------- Poruka napisana u 20:28 ---------- Prethodna poruka je at 20:25 ----------

nicolai ,kolega nabavićemo 99 imam prijatelja na osječkom institutu i može se sve riješiti ,danas sam posijao njihove pokuse kukuruza a prije mjesec dana grašak
 
nicolai ,kolega nabavićemo 99 imam prijatelja na osječkom institutu i može se sve riješiti ,danas sam posijao njihove pokuse kukuruza a prije mjesec dana grašak

Dogovoreno kolega,
kod nas jos nije počela sjetva kukuruza,jedino nekoliko hrabrih poljoprivrednika je krenulo,a ostali čekaju toplije vrijeme...
 
Imao sam jedno parce kod kuce malo 20-tak ari, kada je nikla bila je jako zatravljena isti sam savet dobio-da ne diram kad je pokosim 1. put pokosicu i travu i resen problem,

Tako je i bilo,sad joj je druga god i cista je.
E ove god sam posejao 1 jutro ali je zemlja stojala u parlogu 5-6 god,pa zbog toga sam pitao jer je toliki korov bio da se zirafe nebi videle iz njega-pa predpostavljam da ima svakojakog semena . Bojim se da je ne ugusi-zasad nice samo detelina i to lepo ,nema jos trave.
 
pa nemoj da ideš u pantalonam u bocu i riješen problem. a za prskanje lucerne vam je zakon pulsar ili za nijansu jeftinijoj verziji pivot koji ne može da se mjeri sa pulsarom ali je ok
 
Svaki herbicid koji se koristi za korove ostecuje i biljku bilo to kukuruz detelina i slicno,e sad koji vise koji manje,i naravno da zaustavi porast i sama biljka dozivljava neku vrstu stresa.
 
mislim da je tu više u pitanju majstor nego herbicid vjerovatno nije ispoštovao meke mjere i onda se to desi .npr.ili je prsko na velikoj temperaturi ili po rosi ili su dizne od prije drugog svjetskog rata pa bacaju krupne kapi sto razloga ima ali je najbitnije da se ona oporavi
 
Nazad
Vrh