Lucerka

Saša.kojim si grabljama kupio.
Sa balerinom.

- - - - - - - - - -

Ograbiš uveče čim sunce zađe jer onda nema jake rose da bude mokra.
Ja praktikujem da ako ujutru pokosim, sutra dan ujutru rasturim rasturivacem, taj dan se susi i sutra dan ujutru grabim na redove ali pred spadanje rose i uvece baliram. Pre sam grabio uvece ali mora sutra da se pomere redovi ako je velika rosa.
 
Balerina je veliki posao za kupljenje.Malo je rastrese i podigne od zemlje.Sa ozbiljnijim balerinama možeš kupiti i rosnu ( ja sam kupio sa Kuhnovom) i nema da hvata.Sve to sa sunce grabljama je nemoguća misija.
 
Balerina ne rastresa masu već pomera u stranu bez prevrtanja i motanja.Možeš da nateraš na red 10 otkosa ako hoćeš bez ikakvih problema.Trebao bi se gledati radni zahvat prilikom kupovine i tempirati spram kosačice.Moja balerina je zahvata 3.3m i dok sam imao kosačicu 1,85cm lepo je hvatala 2 otkosa i pomerala ih tačno između 3 otkosa pa onda samo vratim taj 3 i 4 otkos i kraj.Kasnije sa kosačicom 1,65cm situacija je bila malo drugačija,zatrpavao se 3 otkos ali opet ništa strašno i u odnosu na sunce grablje divota.Trenutno mi balerina nije u funkciji pa se patim sa suncem ali mi se čini da ću je popraviti.
 
Poslednja izmena:
Balerina ne rastresa masu već pomera u stranu bez prevrtanja i motanja.Možeš da nateraš na red 10 otkosa ako hoćeš bez ikakvih problema.Trebao bi se gledati radni zahvat prilikom kupovine i tempirati spram kosačice.Moja balerina je zahvata 3.3m i dok sam imao kosačicu 1,85cm lepo je hvatala 2 otkosa i pomerala ih tačno između 3 otkosa pa onda samo vratim taj 3 i 4 otkos i kraj.Kasnije sa kosačicom 1,65cm situacija je bila malo drugačija,zatrpavao se 3 otkos ali opet ništa strašno i u odnosu na sunce grablje divota.Trenutno mi balerina nije u funkciji pa se patim sa suncem ali mi se čini da ću je popraviti.
Nisam mislo da je bukvalno rastresa ali je podigne lepo od zemlje i lepo je slaže i daje ti mogućnost da duže radiš kada se uprži.Samo što moraš ići malo sporije.
 
Bogami kod nas je prvi otkos generalno podbacio... Bilo je svega od 30 bala na jutro do 70-80. Samo na jednom mestu sam balirao 100 bala na jutro, ali to je bila detelina druga godina i strasno nadjubrena njiva pre sejanja...
 
Nije bilo kiše a i ne raste kod nas kao kod nekih koji imaju sortu ukrštenu sa čarobnim pasuljem pa raste do neba i još dalje iza kraja do beskraja. :haha:
 
Balerina ne rastresa masu već pomera u stranu bez prevrtanja i motanja.Možeš da nateraš na red 10 otkosa ako hoćeš bez ikakvih problema.Trebao bi se gledati radni zahvat prilikom kupovine i tempirati spram kosačice.Moja balerina je zahvata 3.3m i dok sam imao kosačicu 1,85cm lepo je hvatala 2 otkosa i pomerala ih tačno između 3 otkosa pa onda samo vratim taj 3 i 4 otkos i kraj.Kasnije sa kosačicom 1,65cm situacija je bila malo drugačija,zatrpavao se 3 otkos ali opet ništa strašno i u odnosu na sunce grablje divota.Trenutno mi balerina nije u funkciji pa se patim sa suncem ali mi se čini da ću je popraviti.
Nisam mislo da je bukvalno rastresa ali je podigne lepo od zemlje i lepo je slaže i daje ti mogućnost da duže radiš kada se uprži.Samo što moraš ići malo sporije.

- - - - - - - - - -

Da li je neko stradao-mi smo pokosili u ponedeljak a kisne svaki dana izgleda da će kisnuti do četvrtka .Ako je druga preraste da li se mora ova pokupiti ili je ostaviti da istrune.Ja evo koliko godina radim ovo nisam doživeo pa ni 2010
 
2014 imao sam situaciju sa 2 otkosom mlade lucerke posejane tog proleća.Pokošena i počela kiša koja nije prestajala skoro 10 dana.Kada sam otišao da je ograbim otkosi se nisu videli od nove koja je prorasla skroz kroz nju pa je nisam ni grabio.U sledećem košenju bilo je te stareži ali ništa problematično jer je veliki deo skroz istrulio_Ovde koliko gledam po ataru velika većina je pokosila u subotu i nedelju a stanje je strašno.
 
Bolje je pokupi.Ja sam bogami 3-4 puta kacio kosu i odustajao.Izgleda da cu docekati posto od cetvrtka javljaju 30 C
Mozda sam izgubio jedno kosenje,ali sta da se radi da sam ovo prvo pokosio ranije i njega bi izgubio (sve bi istrulilo jel kisa pada svaki dan) tako da mu dodje na isto.A detelina jos uvek nije polegla i nije procvetala (verovatno zbog hladnog vremena)
 
Ne istrune mi preko zime, a ne izmedju dva kosenja. Pokupeces je sa drugim otkosom, bice prljava i smrdice na trulez. Ako pak resis da je pokupis i izvuces iz njive iako ces je baciti znaj da imas puno gazenja. Sta je manje zlo to moras sam da odlucis.
 
Bogami bilo je silovanja! Ovoliko je izraslo za samo 6 dana!

2a0ex38.jpg


- - - - - - - - - -

Slika je od prosle nedelje 26.05.
 
Nisi pametan.Jednu nismo pokosili pa ćemo videti šta će biti od nje.Ko je uspeo da uhvati neka upali 2 sveće.
 
Mi smo u petak oteli par parcelica. Ostale samo mlade nepokupljene jer bila bas zelena. Ima mase najvise sam radostan sto ce sada druga rasti. Kvalitet sena trojka. Ali pojesce ovce, nije za furdu.
 
2014 imao sam situaciju sa 2 otkosom mlade lucerke posejane tog proleća.Pokošena i počela kiša koja nije prestajala skoro 10 dana.Kada sam otišao da je ograbim otkosi se nisu videli od nove koja je prorasla skroz kroz nju pa je nisam ni grabio.U sledećem košenju bilo je te stareži ali ništa problematično jer je veliki deo skroz istrulio_Ovde koliko gledam po ataru velika većina je pokosila u subotu i nedelju a stanje je strašno.
Kod mene prosle godine takva situacija bila, pokosio 2h, oko petnaestak dana kisla, kad sam otisao, imam sta i da vidim, 80% je jednostavno nestalo.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ni ne vide se otkosi jer je druga krenula ko blesava.Ako je kupimo svu ćemo ovu drugu iskidati.
 
Nazad
Vrh