Lucerka

Posejao sam detelinu kasno u neku zapustenu bastu , lepo je nikla ,ali izbilo cudo sirka i kojekakvih uskolisnih korova koji su sada veci od nje ,ona je nekih 10cm.

Ako bi mi neko rekao cime ja to da isprskam , nikad nisam radio detelinu ,a tema je bas opsirna..
 
Ja sam danas isao da ispresujem drugaru prvo kosenje,pokosena negde posle 6-tog...ono je katastrofa crna,mokra,budjava i smrdi...a nova detelina isterala do kolena...koje zivotinje ce ono pojesti bas bi voleo da vidim...
 
ZKC0uHV.jpg

LnlzsQ7.jpg

2NItcDQ.jpg

Usev mlade lucerke.Neuspešna jesenja setva presejana početkom marta.Ima i delova gde je ipak nikla jesenja i ta je uveliko iscvetala.Dobila je Butoxone DB+Kvazar a i tretman insekticidom.Do košenja ima još malo vremena.
 
Mi smo danas Maticu nasu mladu detelinu pokosili...morali smo popadala a odole pocela da tera druga.
 
Ova moja je trenutno do kolena a nije počela još da pupi i cveta.Mislim da će biti za košenje za nedeljak dana.
 
Maticu bas dobra ovu sto si presejavao. Ja sam moju sto sam sejao u jesen u sredu pokosio i nadam se danaa baliranju. Taman je prosarala cvet a izrasla je kao da je staro luceriste.
 
Detelina što nije košena,danas pokošena i odlično izgleda-kao da joj je pravo vreme za košenje.Nikad u ovoj poljoprivredi nećeš biti pametan.
 
Od ove što je kisla nema ništa i ne možeš je ni skupiti-mnogo gora varijanta.Za 10-ak dana će moći da se kosi.
 
Nazad
Vrh