Lucerka

Zelena je pa joj ne smeta kiša.Po ovakvom vremenu neće se osušiti 2 nedelje.
To stalno govorimo ali ako bude još padavina prepoloviće se a i može da se ubalavi.Ali opet se tešimo u svom tom jadu.Samo da prvo vidimo šta je led uradio.
 
Zbog semenske proizvodnje vec kasnimo sa kosenjem a kamoli jos da kalkulisemo! Lepo bi bilo kada bi prodao 3-4k bala al boze moj. Veci problem ce biti ako trebamo da je iznosimo na smetliste to je vec trosak i zajebancija!
 
Ja sam moju pokosio 3.5. a izbalirao 7.5. Sreća pa se brat prošle godine ponovio sa motalicom inače bi propala skroz. Ionako je bila mala i nikakva. Valjda će druga biti dobra, poprskao sam je odmah od buba I lepo je krenula. Mlada čeka stabilizaciju vremena pa da se kosi.
edea60634790b140605f6dd8c390973f.jpg
9c90d5a87c976505c08bf1df40ba0d39.jpg
dc7ba50095b7b8295658835873da50f4.jpg


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Moja pokosena u nedelju i odmah juce ujutru rastureni otkosi. Nadam se da najslabiju koja se bas smanjila i pozutela probam da izbaliram u cetvrtak.
b6ce68347f4adb424adc1f802253a990.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Tu zice samo puc, puc,pucajuu..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja balirao kod komsije, slicnom brzinom skuplja, naletim na 2 u jednom redu, sreca lako je presece, zeznuta je od rastresaca.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Danas nas zaobisla sa svih strana sreca! Ako tako ostane do ujutru skuplja se i balira jedan deo sto je kosen bocnom kosom, ovo sto je sa rotacionom icice u subotu-nedelju.
 
Kod nas svaki dan doliva, da covek poludi. Sad upravo grmi i pocinje strasan pljusak. Za vikend javljaju dva dana bez kise pa posle ponovo. Kod nas niko nije kosio jel fizicki ne moze da se udje u njive.
 
Ja pokosio u nedelju,ali jos uvek stoji netaknuto,danas hteo malo da prevrnem ali nista od toga.Od nedelje do sad 45litara,od ponedeljka opet kisa.Sutra cu prevrnuti,pa u subotu ponovo,u nedelju pre podne skupljam na redove a posle podne baliranje pa sta bude
 
Ja ti ne bih preporučio da je diraš dok ne rešiš da je nosiš.Ako je prevrneš a pokisne ništa od nje.
 
Nazad
Vrh