Lucerka

Bez 200kg ciste nema leba! Al sta je tu je.
Treci otkos ostavljen za seme, juce oprskan insekticidom i folijarno dj. videcemo sta ce biti od ovog.
sKtNNs2.jpg

c5WnArW.jpg
 
Juče sam oprskao sa Sirius-om.Od nedelje ćemo videti šta ima ali na prvi pogled ,nema mnogo semena.
 
Nešto će biti.Koliko se sa slike vidi ,jako nejednako i razvučeno je cvetala .Ako dočekaš ove zelene da sazreju ,zrele će propasti.Deluje da su prve čaure(koje su braon boje) ,prazne .Da li si trljao čaure ,ima li u njima semena ?
 
Stavljamo blinde na korpu , ulaz 8-10, izlaz 1-2.Ovo je za oprskanu lucerku .Koje nisu prskane ,verovatno kako knjiga kaže.
 
Ima u skoro svakoj cauri, negde manje negde vise, ja sam mislio mozda u nedelju oprskati i to je to, bas iz tog razloga sto se ne moze docekati da sve zelene sazore..
 
Meni danas stigao Sirius 200 SL.Sutra idem da vidim na čega liče čaure pa da se prska ako su se stekli adekvatni uslovi.Samo jedne godine nismo radili desikaciju i to su bile muke žive za pokositi koliko se zelena masa hvatala na oger (puž)i pravila problem.Od onda obavezno prskanje i ide bez problema.
 
Nekada davno smo radili dvofazno.Pokosi se običnom kosačicom(mislim da rotacione nisu bile u modi ) ,odstoji par dana i tada kombajn ,direktno iz otkosa vrše.
 
Meni je cetvrta godina u semenarstvu nikad bez desikanta, kosis i ne mislis, pogotovo ako krene retro vegetacija kao kod men sad! U petak sam oprskao Sirius-om, pre 9 dana kada smo je obilazili nije bilo retro vegetacije jako brzo je probila na pologu.
Za sredu su najavljene padavine opet otimanje od vremena!
 
Nazad
Vrh