Lucerka

Ja doneo drugi otkos. Trebala je jos da stoji ali posto ide kisa od nedelje, uskoro ce i zetva a imam i druge obaveze, bolje da je u supi.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Danas prekinuta zurka u lucerkama, jak napad kontarinije a i ostalih bubica.
QYLEV3j.jpg

jglWCb7.jpg

dyCAanj.jpg

hVurrdB.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod mene tukao led lucerku. Lepo je nabio u zemlju... Sad čekam da se malo prosuši dole da mogu da probam nešto da spasem a ko za inat 4 dana zaredom pada kiša....

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nas za sad zaobilazi.Danas bez padavjna juce nesto malo.Ja juce pokosio drugu.Iscvetala i polegla.Na jednoj njivi sam cak kosio samo u jednom smeru.Al ima dosta mase...
 
Sa cim prskati lucernu da pocrka ljulj u njoj?Sijana jesenas i sad pokupljena prva pa je ljulj visine 10-15cm a i lucerka.
 
Jutros vidim poneki cvet u lucerki. Prvo košenje je bilo pre 19 dana. Baš brzo stiže i druga.
Kod mene malo jace od dvadesetak dana, koliko sam mogao videti oko 50% je ucvatila, ne stize se. Mislio sam danas obarati ali javili neke nepogode opet pa se odlaze do daljnjeg, a danas dugo ocekivani predah

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja hteo juče da pokosim drugi otkos jer je skoro precvetala pa odustao zbog vremena.Do žetve ga moram skloniti.
 
Juce izbaliran drugi otkos ma 3ha. Ima jos 1ha da se pokosi ima cvetova dosta. Nisam smeo odjendom. Mada kako najvljuju akciju tek za popodneozda bih i stigao sve, ali ajd budi pametan.
0be9ebd594a68cabfff4ac62f0ffa122.jpg


Послато са Moto G (5S) помоћу Тапатока
 
Matori grabio dva jutra u prekjuče , mogla se kupiti juče, al palo je 50 litara juče i prekjuče. Videćemo šta će danas pasti. A još tri jutra stoji pokošeno što nije bilo za kupljenje..da ne pominjem livade..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
I ja sam juče pokosio matoru,računam ako pokisne dan dva tako zelenoj neće biti ništa,al nisam računao na monsun sinoć....
Precvetala,polegla,a i ima je zapravo...dva puta mi namotala na kardan...
 
Ja sinoc pokupio mladu lucerku, proljetna sjetva, u cetvrtak kosio, dosta je jaka, ali bolje da je na tavanu nego da je pokisla. Sest duluma 210 bala, ali labavih.
 
Moja opet kisne.u sredu kosio...da li neko zna kako detelina rasrurena onim rasturivacem(strsljenom)podnosi da pokisne?da li bolje ili losije nego da je u obicnom otkosu?
 
Nazad
Vrh