Lucerka

Tar

Član
Učlanjen(a)
26 Apr 2008
Poruka
1.167
Lokacija
Beograd
Cudi me da ovo jos niko nije otvorio.
Ja moram jer ne znam kakav je odnos tezina : zapremina kod sveze pokosene lucerke. Na primer 1Tona = 4m³
Da li to neko zna. Meni je vazno zbog proracuna kubature susare za seno.
 
Uhh kakav maler ove godine neke bubice napadaju detelinu koja je sejana prosle godine pocela je da se susi gubi,a ostala lucerka nema vise listova samo po neki i sad kupili moji insekticid da poprskam to inace nema nista!imate li i vi problema
 
Kod nas je pocelo kosenje dosta ranije upravo zbog lucerkinih buba.Od prskanja sada joj ne mozes pomoci.Pokosi je i skloni a po sklanjanju prskaj insekticidom Pinto da bi suzbio sve stetocine i pomogao joj da dalje raste.
 
pa ona je vec 20 25cm i pocela jako da zuti jede je sta je jede sta da radim da kosim i nosim pa da prskam ili sad da prskam??ako je ostavim tako necu imati nista a vec je zrela za kosenje
 
Kosi i posle kad odneses bale prskaj! Ja sam koristio fenitrotion!
 
Ja sam vec sa kojekakvim preparatima prosao vasarski i kad sam morao da ponovim prskanje jer nije vredelo koristio sam Fenitrotion jer mi je ostalo od repe i od onda samo njega koristim jer znam da deluje!
 
Pocinje da cveta! Sad bi trebalo lepo vreme da se pokosi i da moze da se osusi, a kod nas ce drugo kosenje izgleda biti lepse i bolje nego prvo!
 
Nazad
Vrh