Oprema za seno i senažu

Читам задњих неколико постова и у истој сам дилеми као земљак.Нашао сам самоутоварну са 16 ножева "потингер топ 3" па ме занима која снага трактора је потребна.Власник каже да тјерао са имт 542 ,ја мислим да треба јачи трактор.Имали неко искуства са тим?

- - - - - - - - - -

Ова киша стално дјетелина неможе да се осуши па мислим да је решење сјенажа иако је никад нисам радио.
Odakle si Dejane,i koliko je plaćena prikolica,ako nije kakva tajna?
Odgovor prepuštam nekom stručnijem::super::
 
Sto se pogona tice ne treba jaci od 542 ali ako imas imalo brda to nece moci da vuce kad je napuni sirove trave.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Приколицу јос нисам пазарио само сам ишао да погледам.Цијени је 1500 €.Имаче ја сам у селу Пељаве близу Угљевика подножје Мајевице.

- - - - - - - - - -

Имам брда вуко би је са дајцом 4506 а ако неби ишлу имама и бјелоруса 82
 
Ja sam par godina pozajmljivao od drugara samoutovarnu prikolicu kemper i sa njom radili senazu lucerke, po mom iskustvu za ovo treba traktor bar 60ks jer je prikolica puna zelene mase teska plus kacenje je visoko tako da ako si u malo brdovitijem terenu onda nema sanse sa 542 a sto se tice krupnoce seckanja ovo je samo nuzno zlo jer lucerka u prvoj travi od koje se obicno radi senaza je dosta krupna u javlja se problem sabijanja a senaza se mora dobro zgaziti. Po meni ovo je dobro resenje za dovozenje zelene mase i odmah hranjene. Mi smo zbog toga kasnije nabavili neki starinski kombajn za senazu koji takodje nije idealan ali je mnogo bolji od prikolice.
 
За дневне потребе мислим да идеална,а за сјенажу исто мислим да је добара јер скоро сам можеш да завршиш посао,знам шта је најбоље али ова приколица мислим да је најјфтиније решење.
 
Pozdrav za Zombija :cool:.
Lutajući o forumu nailazio sam na tvoje postove,ali su uvijek bili nekakvi stariji datumi...
Postovi su bili odlični,,,,iskreni i nekako originalni :osmeh:...
Drago mi je da si i dalje takav !
Nego šta bi sa tvojim eksperimentom pakovanja senaže u vreće...kakva su iskustva....izvinjavam se ako nisam upratio odgovor:ppozdrav:
 
[video=youtube_share;ADmt21fH71g]https://youtu.be/ADmt21fH71g[/video]

- - - - - - - - - -

Komšija se ponovio sa novom balerinom,pa sam je ja brže bolje ćapio da je blagosiljam....
Stvarno je sa balerinom milina raditi..
 
Koji skupljac sena je bolje uzeti sunce ili balerinu ? Imam onaj trakasti moji kupili nov jos pre mog rodjenja, ali nisam bas prezadovoljan trenutno ali vrsi posao. Posto je vec u dosta losem stanju ne bih ulagao neki novac u nju vec bih kupio nesto drugo.
 
Balerinu-može po vetru i kad je malo vlažna.Jedino što ne možeš brzo kupiti kao sa suncem.
 
Balerina, dosta vise prednosti..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ako već imaš izbor onda samo balerina... Sunce je nužno zlo(koje koristim već 20 godina😁) te smeta vetar, te smeta suviše vlažno, te suvo, te smeta kad ideš u pravcu kosačice, te smeta kad ideš kontra... A kad se kockice potrefe rade ko besne... Balerini jedino što smeta je ne ravan teren, tipa razor ako nije lepo poravnat i tako... Ima balerina kojima i to ne smeta, ali su malo skuplje...
 
Sunce lepo radi kad se seno rasturi paukom ili rasturačem otkosa, ili ako je košeno travokosačicom
 
Drustvo da li je neko prepravljao tockove na balerini,mpjo su fiksni a ja hocu da napravim da budu pijani,da ne moram da je podizem na kraju.
 
Pijani točkovi, (bar sam se ja sa takvima sretao) su povezani krutom vezom sa sistemom za za kretanje radnih organa ili ti popularno štapova... Kako se oni okreću tako menjaju momenat kad će štapovi ići gore dole kako da se nestručno izrazim....
 
Nazad
Vrh