Oprema za seno i senažu

Таква машина се купује једном у животу јер нема потребе за другом после ње

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Dzaba ljudi, 7000e za te igracke mnogo. Za 1000e moze se uzeti skoro pa nov rasturac koji ce sluziti sigurno kao i taj.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Сваки домаћин на шта је за њега добро а рачунај ту и повраћај

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Imate neki kontakt gde bih mogao naci zice za balerinu da ne cekam 3 u Rumu jer 2 imam neku svadbu pa ne verujem da cu biti u stanju da idem a 15 za S.Palanku mi daleko?Planiram sve zice da promenim

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
- - - - - - - - - -

Vidi se razlika u radu,e sad ono najvaznije nisam snimao jer sam bio besan do j..... kad je sunce pocelo da brljavi pa to je robija,kad krene da umotava da poludis, probao da nestelujem ovako,pa onako,i onda se vratio kuci i zakacio bslerinu i zavrsio za 5 minuta...
Sad odgleda tvoju rabotu, mada se bas i ne vidi razlika od musavih stakala :haha::ppozdrav:
R.Kosa+sunce=muka ziva! Ipak je sunce grablje za bocne kose, ako bas mora za rotacionom da ide onda strogo pravilo da se skulja u pravcu kretanja kosidbe, ako se ide suprotno kosidbi imas osecaj da ce svo to seno da ti izruci na glavu :haha:
 
Ja imam osecaj da balerina bas i nije idealna za moju imt prutaru. Pr3tpostwvljam da bi bolje bilo da je rotaciona kosa. Al za moje malo sirotinje nekako mi se rotaciona ne kupuje.
 
Pozdrav drugari. Razmišljam o kupovini rotacione kosačice ali nemam s njima nikakvog iskustva. Preporučite neki model. Koristio bih je sa Rakovicom 47 ali me pomalo brine sporost kardana jer kada baliram moram da radim na pun gas. Ne znam kako bi se ponašao sa rotacionom kosom. Koje su prednosti i mane roto kosačice ? Svaka sugestija je dobrodošla ;)
 
Pozdrav drugari. Razmišljam o kupovini rotacione kosačice ali nemam s njima nikakvog iskustva. Preporučite neki model. Koristio bih je sa Rakovicom 47 ali me pomalo brine sporost kardana jer kada baliram moram da radim na pun gas. Ne znam kako bi se ponašao sa rotacionom kosom. Koje su prednosti i mane roto kosačice ? Svaka sugestija je dobrodošla ;)

Ja imam IMT rotacionu sa 4 diska i teram je sa R65 od 2009 godine bez problema, prva trava i druga trava prva brza i to kad je masa ljudski, a treca i cetvrta drugom idem kad je ravna njiva.
Brzina kardana tu jedino dosta utice na potrosnju, ja je teram negde od 1500 do 1800 obrtaja motora i sve zavisi od mase, ali retko kad silim na vecim obrtajima bas kad se zuri.
Sad sam kacio prvi put kosu na T40 koji ima na 1500 obrtaja motora 540 obrtaja kardana, i na malom gasu ide samo peva i naravno potrosnja smesna.
 
Hvala Borko.
U međuvremenu me snašla generalna tako da će kosa možda sačekati ali dobro je imati prave informacije ??????

- - - - - - - - - -

Hvala Borko.
U međuvremenu me snašla generalna tako da će kosa možda sačekati ali dobro je imati prave informacije
 
Kolege kako se krecu cene(otprilike) konusno tanjirastih zupcanika za balerine zahvata 2,5-3 metra,i kakav jos skuplji kvar moze da se zadesi na njima?
Takodje koja je jeftinija za održavanje sa suvim kucistem ili uljnim?
 
Drugar se zagrejao da kupi samoutovarnu prikolicu sa roto kosom (2u1) .
Ima li ko iskustva sa tom masinom?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ohladio sam se bio, mislio da je KT par otisao.. sreca samo lezaj bio u pitanju...
d060e90d6e321d5ee5f459ad533bfb32.jpg
e7d67a5fe250d285e400c52aa7b324d6.jpg
5036a153e56e80e23b076d10dd71ed84.jpg
7bfba3bfc53dedd36e97bf286950ab4e.jpg
ad3f1ca1d65bdd865a3ec22cd18fdfa8.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Hajde da malo probamo da oživimo ovu temu.
Već duže vrijeme razmišljam o nekakvoj idealnoj opciji pripreme kabaste stočne hrane...Dosta toga korisnoga sam pročitao na ovom forumu i diljem neta.Pa hajde da i ja iznesem neka svoja razmišljanja.
Opcionalno zamislimo čovjeka koji drži 7-8 krava...Osnova ishrane je seno koje je manje-više loše klase...Da bi te krave davale recimo 15-20 litara mlijeka nedostatak se mora nadoknađivati skupim koncentrovanim hranivima.
Kada se na to dodaju problemi sa košenjem,prevrtanjem,skupljanjem,baliranjem,utovarom,skladištenjem lako je doći do zaključka da su takve "farme"teško održive i u startu ekonomski neisplative..
U brdsko-planinskim krajevima gde nema u okolini nekakve "državne" ispaše tu količinu grla mogu imati samo "jača"domaćinstva..Kakva je uopšte budućnost takvih farmi u uslovima ekspanzije "velikih"?
Šta oni mogu učiniti da budu iole konkurentni?I mogu li uopšte išta uraditi bez pomoći ministarstva poljoprivrede i dr.organa,,, ili bar razumijevanja za njihove konkretne probleme?
Hajde da se baziramo na to što bi, dosta tih malih proizvođača, možda i moglo da uradi!
Prvo i osnovno trebaju biti spremni da nešto mijenjaju a da ne upadaju u snovanje megalomanskih planova.
To je neka osnova...nešto kao psihološka priprema :)...Onda bi trebali pokušati ublažiti razne limitirajuće faktore,,,korak po korak.
Broj grla,pasminski sastav,nesigurno tržište,zastarela i često beskorisna mehanizacija,neadekvatni objekti,nedostatak finansijskih sredstava i ograničenost u radnoj snazi i obradivim površinama..Nadam se da sam ih nabrojao:sta:..
Kako ti ljudi da učine iskorak ka održivom domaćinstvu,a da ne upadnu u zamku zelenaša?
Ako ima forumaša koje interesuje ova tema neka se jave,,, pa da nastavimo:ppozdrav:
P.S. Znam da je puno toga već napisano na ovom forumu!
 
Nazad
Vrh