Poljoprivredne masine.

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.438
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Jel neko imao taj predmet na poljoprivrednom fakultetu u NS-u i na sta se svodi,samo teorija ili ima i nesto prakse oko onih masina u dvoristu ??
 
imam predmet u sl. semestru, nabavio sam vec predavanja na slajdovima tj. power point prezentacijama ima dosta stvari koje se uce ...recimo jedna od mase stvari koju cu da izdvojim bila bi sejacice...koliko sam mogao da primetim taj covek forsira gaspardo... uce se tipovi ulagaca i kako radi mehanizam ,koja su moguca podesavanja za broj zrna u redu itd.
U vezi onog drugog dela, to u dvoristu moze biti samo da se izadje i pogleda uzivo a praksa se radi na nekom poljoprivrednom dobru (najcesce na rimskim sancevima i u Srbobranu "Pionir" ) videcemo za mesec dana kako to izgleda pa prenosim utiske. Predmet predaje prof. Jan Turan
 
Ono sto profesor takodje forsira ,kako sam cuo, moraju se znati svi strucni nazivi delova nekog mehanizma . NE sme se za grlo kombajna reci grlo vec lancasto letvicasti transporter recimo...to bi bio jedan primer. Zna da obara na ispitu ako se ne kaze tako.
 
Dragan18 je napisao(la):
Ono sto profesor takodje forsira ,kako sam cuo, moraju se znati svi strucni nazivi delova nekog mehanizma . NE sme se za grlo kombajna reci grlo vec lancasto letvicasti transporter recimo...
TO znam i ja. ::namigivanje:: Nego necmo ovde odavati te cake sto mi rece jedan drugar inace smo Generacija. :D
 
Pozdravite tog profesora slobodno, i mogu vam omogućiti da padnete na ispitu ako želite. :haha: Šalim se ako ima problema oko tih mašina slobodno me zovite u pomoć.Ima dosta setvenih aparata u onoj hali i mora da se zna princip rada.To nije veliko problem kada vam neko objasni.Inače taj profesor ne forsira tog proizvodjača nego ima karakteristike od tog proizvodjača pa ako i vas interesuje taj proizvodjač navratite da iskopiramo dokumentaciju.Inače ima i probni sto za Ino sejalicu odnosno Becker. :cao:
 
Dok sam danas cekao da drugarice ispuse malo sam gledao masime onako na blic i zapala mi jedna za oko zelena.Ima nesto kao vitlo... da ne dajem glupa objasnjenja okacicu sliku kasnije...
Post je spojen: [time]1295449680[/time]
_________________________________________________
wb9sp5.jpg

6gxw6t.jpg
 
moze li neko ko nije student poljoprivrednog fakulteta doci i pogledati te masine? osim ovako iza ograde kao sto je army slikao ... ::namigivanje::
 
@N.A. to je 99% neka vesta prevrtača ili grabulja za seno,ima u tom dvorištu prilično retkih mašina koje se slabo sreću u praksi :D
 
Dragan18 je napisao(la):
Ono sto profesor takodje forsira ,kako sam cuo, moraju se znati svi strucni nazivi delova nekog mehanizma . NE sme se za grlo kombajna reci grlo vec lancasto letvicasti transporter recimo...to bi bio jedan primer. Zna da obara na ispitu ako se ne kaze tako.

Tako i treba. I nas na FTN treniraju od prve godine da se manemo šrafova, šrafcigera, dihtunga i ostalog, nego da po srpski kažemo: zavrtanj, odvijač, zaptivač itd.
Kao akademski građanin moraš znati da pravilno imenuješ stvari. Jedino kad pričaš sa majstorima i paorima treba da nađeš zlatnu sredinu da: 1) oni ne bi pomislili da se praviš važan time što se "frljaš sos strane psovke" i 2) da ni ti ne obezvrediš čitavu jednu nauku. :)
 
Momci kad citam vase postove jednostavno ne znam zasto,ali imam utisak da slusam jednog mog drugara koji je inace moja Generacija. :cao:
 
Kad doguraš do četvrte, i ti ćeš tako pričati. Nadam se. ::namigivanje::
 
neni taj predmet nista narocito nije bio. Za kolokvijum ces imati brdo formula da naucis,neke glupost a neke i nisu,a ispit kod bajkina laganica ne mora se ni uciti. Dobujes 3 pitanja ja sam imao plug.kombajn za grasak i jos nesto . Ma smejurija. Sve u svemu za taj mredmet dajem ocenu 7-8
 
Mislim da se ispit razlikuje u zavisnosti od toga koji si smer.Ja sam agroekonomski i imala sam masine prosle godine(predavao M.Mesi) Prvo zadaci,zatim pokazni a onda usmeni..Meni nije bilo tesko cak sam i devetku dobila :D
 
Draganaa je napisao(la):
Mislim da se ispit razlikuje u zavisnosti od toga koji si smer.Ja sam agroekonomski i imala sam masine prosle godine(predavao M.Mesi) Prvo zadaci,zatim pokazni a onda usmeni..Meni nije bilo tesko cak sam i devetku dobila :D
Svaka cast,ipak ne mora da znaci da su masine samo muski posao bar ove ciste. :D
 
::namigivanje:: Pa ne mora,mislim da na nasem fakultetu ima i par devojaka koje studiraju polj.tehniku :D
 
Najvise devojaka definitivno ima na fitomedicini,hortikulturi,pejzaznoj arhitekturi...
Cuo sam da se na polj.tehnici vise teoretski izucava eksploatacija masina nego sam princip rada,delovi e sad ne znam koliko je to istina nisam jos razgovarao sa nekim ko ide kod nas na taj smer.
 
Nazad
Vrh