Tečna đubriva

Kod mene ima 101 din/kg ( nije litar nego kg) ali u tecnom stanju!
 
Poštovani Forumaši.
Sreda u 12 časova na Novosadskom Sajmu, Master centar na prvom spratu sala 6, održaću predavanje "PRIMENA UAN-a I OSNOVE PRIMENE MINERALNIH ĐUBRIVA". Svi zainteresovani su dobrodošli. Sala 6 je rezervisana od strane HIP AZOTARA DOO Pančevo.
Veliki pozdrav.
Bogdan Garalejić - Gariša.
 
Poštovani Forumaši.
Sreda u 12 časova na Novosadskom Sajmu, Master centar na prvom spratu sala 6, održaću predavanje "PRIMENA UAN-a I OSNOVE PRIMENE MINERALNIH ĐUBRIVA". Svi zainteresovani su dobrodošli. Sala 6 je rezervisana od strane HIP AZOTARA DOO Pančevo.
Veliki pozdrav.
Bogdan Garalejić - Gariša.

Da li bi mogli da organizujete da se predavanje snimi i okaci na youtube, verujem da bi mnoge koji bi rado prisustvovali a nisu u mogucnosti da dodju interesovalo da ga pogledaju.
 
Ja sam mislio da stavim jedno 2 litre po hektaru zato sto je losiji suncokret lezala je voda u njivi,zasto ne ide?
 
Uan ne ide preko lista,a pogotovo ne sada kada je biljka velika,a na suncokret ne ide jer mu produzava vegetaciju.Kod mene u selu jedan prskao,pa mu ga oprljio muski,ne znam da li ce se povratiti.A 2 litre na hektar nije nista,tako da dzabe trosis naftu.Ja sam sada na kukuruz isao 100-120 l/h,ali po zemlji,ne preko lista.
 
Evo jedne mašine iz home made varijante za znošenje Uan-a u zemljište. Autor mašine je moj drugar iz Požarevca i hoće ovako da proba da unosi Uan u zemljište, plan mu je 150 l/ha 30%.nog Uan-a.

28k20kg.jpg

2q3bxgz.jpg

rcq54o.jpg

2cdg3m1.jpg

2nbybs5.jpg
 
Slabo je izgleda isla nabavka UAN djubriva. Inače, jel ga koristio neko prilikom setve kukuruza sa sejalicom?
Kako to mislis slabo je isla? Od kako azotara Pancevo ne radi ja ne znam da ga ima na trzistu Srbije. Sad je Promist kupio azotaru i planira najpre da pokrene proizvodnju UAN-a za izvoz. Da li ce nesto biti i za domace trziste videcemo. Moj je plan bio odavno da radim ulaganje sa setvom. Kupio i traktor sa prednjom hidraulikom i kardanom napred bas zbog toga. Ako cujes da negde ima da se kupi javi mi obavezno.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh