Kalemljenje lubenice

DaVinci

Član
Učlanjen(a)
10 Nov 2009
Poruka
115
Lokacija
Idvor
Pocetnik sam u ovoj proizvodnji rasada pa da malo razmenimo iskustva u daljoj proizvodnji ...

koju podlogu koristite itd....
 
zbog preterane vlage u prosloj godini za ovu ce unapred da se obezbedim sa podlogom sa izrazito jakim korenovim sistemom tipa TITAN F1

Zengo F1/TitanF1

Nostalgija F1/Titan F1

prosle godine sam prvi put radio i to eksperimentalno sa malim brojem rasada dok cu ovu da povecam ...
 
Jedanom sam kalemio lubenice i vise nikad.Kalemljenje je uspelo dobro,prinos odlican a ukus katastrofa :nono:
 
Moze li neko iskusan da kaze nesto vise o ovoj temi, mene jako zanima, proizvodim rasad lubenice direktnom setvom u case ali zelim da probam kalemiti i sada je potrebno nekoliko saveta... Od cega poceti, da li uzimati za podlogu staro seme od baka i deka ili profi f1 (40+ € /1000kom) kako uz pomoc stapa i kanapa do kvalitetnog rasada, jos boljeg prinosa, i sto je najvaznije predivnog ukusa. Ovde u nase krajeve banata dolazi covek sto prodaje rasad kalemljene lubenice iz Temerina ili Zablja, svi ga hvale, bas onako na sva zvona, meni slabo ide prodaja lubenica cim kupci cuju da nije kalemljena...
 
Nazad
Vrh