Ugradnja hidro volana

milan.87

Član
Učlanjen(a)
1 Nov 2010
Poruka
52
Lokacija
Bezanija
Imam imt 560 82god. i hteo bih da ugradim na njega hidro volan. Zna li neko sta sve tacno treba od delova? Sta kupovati novo a sta polovno? I ako imate neke kontakte za delove nove i polovne?
Pozdarav.
 
imas dosta toga u temi mtz negde oko 300-strane,mada bi bilo lepo okupiti to na jedno mesto.Dosta ljudi se zamima za tu problematiku.
 
servo pumpa od vektre uglavnom da je na pk kaiš,orbitrol nov160e polovan 50e (imam jedan ispravan ako te zanima) klip volana kod rusa oko 40e(ja sada treba da ih zovem da naručim jedan)creva oko 60e, posuda za ulje malo pločevine.Treba ovi dana ja da počnem da montiram kod mene na 560,biće slika
 
@milos bota

Jel kod tebe varijanta 'sto mora jednostavno kad moz' komplikovano'?

Postoji original pumpa za 560/565 koja radi bez greske. Stvar izbora je da li nova ili polovna. Polovna moze da se nadje sa svom pratecom opremom za ugradnju a uz novu mora posebno da se kupuje. Posto je u pitanju stari tip mosta koji nije okretan, najbolje pase klip od ZMAJ kombajna (hod oko 160mm). Orbitrol je najbolje kupiti nov. Ja sam stavio na 577 stari tip taj klip i extra se uklopio a moze svuda da se nadje polovan.
 
Jel moze neko da mi da neke telefone za polovne delove? Nemam bas ni jedan. I ako ima neko neke slike da postavi da vidim kako to sve izgleda. Gde bi mogao da nadjam taj klip od ZMAJA? Moram jos da odlucim sa kojim delovima cu raditi.
pozdrav
 
Milane imaš u Koceljevi na otpadu kod Zlaje sve što ti treba za hidraulični volan, orbitol sa volanom oko 150 evra, klip oko 20 evra i pumpa na kaiš oko 30 evra ( raspitivo se ja za mene) znači trebaju ti creva i da se napravi nosač za orbitol, a pumpu je najbolje staviti onu orginalnu sa prirubnicom koja se zupči u kompresor jer nema nikakve prepravke i pravljenja nosača, i još posuda za ulje sa filterom ti paše od kamiona, a toga ima na otpadu od ovih rashodovanih.
Broj ću poslati na pp da nebude reklama. Poz.
 
Bubu je napisao(la):
@milos bota

Jel kod tebe varijanta 'sto mora jednostavno kad moz' komplikovano'?

Postoji original pumpa za 560/565 koja radi bez greske. Stvar izbora je da li nova ili polovna. Polovna moze da se nadje sa svom pratecom opremom za ugradnju a uz novu mora posebno da se kupuje. Posto je u pitanju stari tip mosta koji nije okretan, najbolje pase klip od ZMAJ kombajna (hod oko 160mm). Orbitrol je najbolje kupiti nov. Ja sam stavio na 577 stari tip taj klip i extra se uklopio a moze svuda da se nadje polovan.





najbolje bi bilo staviti orginal pumpu samo mislim da nisu jeftine a vektrina se nađe za 20 e jasam dosada kupio dve za te pare,imam od omege klinasti kaiš na 539 tu pumpu i radi odlično,zamene je ta pumpa naj jednostavnije i naj jeftinije rešenje
 
I ja spremam delove za ugradnju serva,i ne mogu da nađem pumpu i prirubnicu original. Ima li neko viška,tj za prodaju? :udri:Treba mi za 560.
 
I mene ovo bas interesuje, pa bih da pitam, kad radite prepravke, jel skidate glavu upravljaca i pravite cist hidro volan ili se pravi servo, znaci da ostane glava upravljaca i plus pumpa za ulje i sta bi jos trebalo kod te varijante
 
Najbolje je cist hidraulicni volan. Na Rakovici 65 je lako napraviti jer moze na pumpu hidraulika da se nakaci ventil prioriteta kao npr. na ZMAJ kombajnima ili Torpedo traktorima.
 
Bubu je napisao(la):
Najbolje je cist hidraulicni volan. Na Rakovici 65 je lako napraviti jer moze na pumpu hidraulika da se nakaci ventil prioriteta kao npr. na ZMAJ kombajnima ili Torpedo traktorima.

A jel nece smetati to pumpi, tj. kad treba da se podignu poluge, a u isto vreme se mota volan. Dugo sam vozio jedan 560 koji je bio 85 god i imao hidraulicni volan, a video sam jednu rakovicu koja je imala na ovoj pumpi jos jednu u produzetku uzubljenu, skine se onaj poklopac i uzubi se na nju ista takva, samo ne zna dal to moze na svakoj pumpi, dal svaka ima taj zub za uzubljivanje. Nego sad je meni problem gde da nadjem glavu i klip i koji bi klip tu isao
 
Ne bi trebalo da smeta hidrauliku zato sto taj ventil prioriteta odradjuje posao. Orbitrol je univerzalna stvar koju mozes kupiti gde hoces a sto se klipa tice samo izmeri koliki ti je hod potreban pa prema tome trazi. Nosac klipa je najlakse zavrnuti kod poklopca za ventilaciju (a verujem i stelovanje) kvacila sa desne strane.
 
Moze da se ugradi, Kao sto rekoh orbitrol je univerzalna stvar tako da za njega ne treba neka posebna mudrost. Ugradnja klipa je kao sto sam objasnio i za Rakovicu, izmerite potreban hod i zavrne se nosac na zvono menjaca, produzi klipnjaca klipa starom sponom sa njenim izmenljivim krajem da moze da se fino podesi ugao skretanja da bude jednak u obe strane. Pumpa na 558 pase sraf na sraf od 560/565.

Najjeftinija varijanta je diskutabilna stvar ali sigurno sa svim polovnim delovima ne ispod 250-300 evra i to da ne placas ruke.
 
jel ima neko pojma dali postoje dve vrste orbitrola ja sam pre kupovao orbitrol na rusa pasam moro na orbitrol prikačiti i neki regulator pritiska ili kako se već zvalo ..zanima ma dali postoji orbitrol koji ima u sebi taj regulator pritiska znači da nema na orbitrolu još ona budza sa strane ..mislim da shvatate šta me zanima
 
Na Zetor 7211 sam ugradio orbirol Danfoss(MTZ)cilindar od MTZ,pumpa original zetorov,rezervoar turski Anadolu hidraulik,cevi pravljeni na dimenziju.
2rc06c1.jpg
 
gde se ubaci onaj deo,tj ventil prioriteta na r65,i gde nabaviti-posto cemo poceti da radimo kad otopli malo...
25i52iq.jpg
 
Na cev pritiska, a to je u ovom slucaju gornja cev na pumpi. Kod Torpeda je recimo pored same pumpe a na kombajnima je ispod kabina tako da mislim da nema veze gde tacno stoji.
 
Nazad
Vrh