Grejanje u kabini traktora.

Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

hurli xa86 je napisao(la):
Drug mi želi stavit grejanje u IMT 542..
Zanime me kako spojiti creva,na vodnoj pumpi ima jedan izlaz za crevo a sad kamo spojit drugo crevo..??

imaš sliku na strani 1
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

Kako namontirati grejanje najlakse na traktorima koji imaju vazdusno hladjenje motora
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

Vebasto nije bas jednostavno, a samim tim ni jeftino resenje.Na vazdusnjacima se moze probusiti otvor na plehu koji je u stvari vazdusna komora [na pr. 50mm.] i na taj otvor pricvrstiti plehanu kutiju- razvodnik u kome je vec postavljena klapna [mozda naci na otpadu od dajca ili napraviti]. Klapna se otvara ili zatvara mehanicki- sajlom [ na pr. sauga juga ]. Od tog razvodnaka koji moze biti sa jednim,dva izvoda idu jedno ili dva rebrasta kartonska ili aluminiska lako rasegljiva creva u kabinu i to je to.
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

velja imt 540 je napisao(la):
znate da su vebasteri opasni ,cuo sam da se jedan covek ugusio u kabini jer se vebaster pokvario i ubaciocao gasove nastale usled sagorevanja nafte u kabinu
Mnogo filozofiras,to je neizvodljivo.
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

ja ti kažem da je moguće a sad svako ima svoj mišljenje
ali tu se nije radilo o traktoristi nego o kamiondžij koji je spavao u kamionu

:ppozdrav:
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

Могуће је, ако је вебасто прогорео, или ако уместо чистог ваздуха однекуд може да убацује издувне гасове у кабину, (укључи га у гаражи)... Постоји и водено вебасто, греје воду оно је много боље али и много скупље.
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

Fiat ima još bolje. ::namigivanje:: Mora da isključi ventilator dok ore, bude pretoplo.
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

MILE je napisao(la):
velja imt 540 je napisao(la):
znate da su vebasteri opasni ,cuo sam da se jedan covek ugusio u kabini jer se vebaster pokvario i ubaciocao gasove nastale usled sagorevanja nafte u kabinu
Mnogo filozofiras,to je neizvodljivo.
meni se desilo u vojsci da se vebasto nazovimo ugasilo dok smo spavali u kamionu.... ustvari ne znam dali jeste ili nije ali je ubacivalo u kabinu polu sagorelu naftu,smog,dim ne znam ni ja sam sta ali smo se srecom probudili! kolega i ja smo bili osamuceni i mislim da smo se mogli pogusiti.... tako da je itekako izvodljivo! po meni je najbolja klasika-kabinski radijator,ventilator i banja! ustedis na nafti....
 
Kupite si ovakav IMT i imate tvornicki ugrađeno grijanje kabine :D....naravno kod mene ne radi,nikako da uhvatim volju da vidim u cem je problem :D

sy8bxd.jpg
 
Na mom Ursusu sam sproveo elastičnu cev sa hladnjaka do kabine i kroz nju dolazi topao vazduh.
Treba oko 15-20 minuta da se kabina ugreje.
 
zamiljiva ideja.a sta ako je pretoplo u kabini? kako se to iskljucuje ili se moraju otvoriti vrata? dali to ometa rad motora?
 
Kod mene rajka 60 je grejala k'o da si u inkubatoru zimi si vozio sa kratkim rukavama u kabini imao sam ja jednu a i lokalna zadruga imala dosta mnogo kazali su da je zimi toplije u njoj nego u starom jd ne znam koji za mene taj traktor je najbolji od fabrike IMR
 
Nazad
Vrh