Grejanje u kabini traktora.

Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

ima nesto sto se zove vebaster to je naj bolji način grejanja u trakrtorima radi po principu peći na naftu
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

velja imt 540 je napisao(la):
ima nesto sto se zove vebaster to je naj bolji način grejanja u trakrtorima radi po principu peći na naftu
to si u pravu dok sam bio u vojsci na vežbi u ( Slunju ) svi smo spavali na -10 u kombi busevima što su imali grejanje na vebaster. posle raspada vojske nije mi palo na pamet posetiti neki vojni otpad i tako nešto odkupiti :ppozdrav:
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

Ti vojni vebasteri su glomazni pa ih je teško smestiti u kabinu a ponekad hoće da ubace i dim , imaju sada oni novi što su manje gabaritni i veličine su otprilike flaše od koka-kole dvolitarke, mnogo su bolji i lakoradniji a i nisu skupi oko 100-tnak evra, e sad jbg ko više radi traktorom zimi isplati se kupiti da se nemrzneš i da nedobijaš reumu u kosti.
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

pre nekoliko dana bio sam kod nas na otpadu i bio je na jednoj rabi vebasto,razmišljao sam da li da skinem ali nisam bio siguran da li može na 12V da radi
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

savke je napisao(la):
ja sam stavio u moj imt 577 komplet grejac sa ventlatorom
od renoa 4-cokule

ajde slikaj kako si to resio ako te ne mrzi...i kako je resen spoj creva i bakarne cevi? :cao:
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

Kosjerac je napisao(la):
Ti vojni vebasteri su glomazni pa ih je teško smestiti u kabinu a ponekad hoće da ubace i dim , imaju sada oni novi što su manje gabaritni i veličine su otprilike flaše od koka-kole dvolitarke, mnogo su bolji i lakoradniji a i nisu skupi oko 100-tnak evra, e sad jbg ko više radi traktorom zimi isplati se kupiti da se nemrzneš i da nedobijaš reumu u kosti.
kako stotinak pre je novi bio 200 e pitaću ja brata mislim da je on kupio za kamion prošle godine
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

Evo kako izgleda kod mene grejac na novom tipu IMT 577 od renoa 4
2ajxfeu.jpg
287qb8o.jpg
fvy4xg.jpg
fvy4xg.jpg
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

da ispod istrument table jako dobr funkcinise mali je ali lepo greje i kad otvoris zadnje staklo
jbg-a navrati pa vidi znas da volim da inovacije
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

SAVKE dali imaš termostat ? i reci mi dali je otvoren sistem grejanja tj ( dali je čep na hladnjaku na prvom ili drugom kolenu) . pošto je potopljen mali hladnjak, ja mislim da može raditi i na otvorenom sistemu ? i gde ti je ventil da isključiš protok tečnosti kako nebi grejao i kada je vani toplo. :cao:
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

znate da su vebasteri opasni ,cuo sam da se jedan covek ugusio u kabini jer se vebaster pokvario i ubaciocao gasove nastale usled sagorevanja nafte u kabinu
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

termostat ima probusen je malom burgijom 3mm pored cep je zavrnut do kraja a vetil sam stavio
na crevo u kabini od vode mada ima na cokulinom hladnjaku vec ventil ali nemogu daga dohvatim
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

velja imt 540 je napisao(la):
znate da su vebasteri opasni ,cuo sam da se jedan covek ugusio u kabini jer se vebaster pokvario i ubaciocao gasove nastale usled sagorevanja nafte u kabinu
To je moguće u kamionu ako vozač zaspi sa upaljenim vebasterom, a pošto je reč o traktorima ovde nema bojazni za to jer nećeš spavati u traktoru i ako se desi slučajno to prilikom rada onda si normalno budan i izaćeš napolje da te dim ne uguši. A to se dešavalo onim starim vebasterima, ovi novi sa elektronikom se ugase ako je neki kvar.
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

da pa to se i desavalo u kamionima u zimskim mesecima kad su vozaci spavali sa ukljucenim grejanjem ,a i to sto kazes kad ces da spavas u traktoru sem ako te zena ne izbaci iz kuce :haha:
 
Odg: GREJANJE U KABINI (TRAKTORA)

Drug mi želi stavit grejanje u IMT 542..
Zanime me kako spojiti creva,na vodnoj pumpi ima jedan izlaz za crevo a sad kamo spojit drugo crevo..??
 
Nazad
Vrh