Rostselmash

Naravno da su dobri, oni su jedni od najučinkovitijih kombajna na svetu, proizvede se u Rostovu na Donu u Rusiji. Konkretno taj model nosi naziv "Vektor" i cena mu je 74000 eura, dok je silažni model "DON680M" i košta 84000 eura.

mbrusse2medium0wgcustombp5.jpg

1405061156md8.jpg
 
Zadruga u Srbobranu ima jednog Don-a od milošte ga zovu Donko.Prezadovoljni su sa njime.
On sam uradi duplo više nego dva Zmaj-a 142 zajedno.
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
moj stari je se na proslom sajmu u NS zaljeto da kupi vektora al sam ga ja odvratio mada sam promjenio misljenje
 
ja sam ti rekao jer ga moj stric ima i više stoji nego što radi ja sam ti rekao ti sad vidi
 
necu puno pisati o ovoj temi da ne ispadne da se puno pravim pametan.......

hteli smo uzeti ovaj kombajn pre dve godine ali sam imao problem sa bankom, nesto se iskomplikovalo i nisu hteli da me isprate kreditom.......sada mislim da je bolje sto ga nisam kupio........

znam jednu zadrugu u okolini zrenjanina koja ima dva komada, nemogu da kazem da se zale ali nikad nisam cuo ni da ga hvale, znam da imaju kvarova, cak im je letos grlo otpalo, popucali srafovi.....ali to je i zadruga, nikad se nepazi na kombajn kao sto bipazili na licno svoj tako da ima malo i toga......

znam jednog coveka iz itebeja koji ima vektora, ima preko 500 hektara zemlje i to taj kombajn treba da pokosi........nemogu opisati koliko ga pljuje, nemoze da ga proda......sad je kupio drugi kombajn, NECU DA KAZEM KOJI, NEBITNO JE,NEKI CRVENI, i kaze da je razlika neuporediva......

i znam jos nekog lika iz severnog banata, ista prica, prodao bi ga samo kad bi imao ko da ga kupi......

tako da sam se naslusao i ovih i onih prica, iskreno je nezalim sto ga nisam kupio.....
 
gregorije83 je napisao(la):
sad je kupio drugi kombajn, NECU DA KAZEM KOJI, NEBITNO JE,NEKI CRVENI, i kaze da je razlika neuporediva......

Jel taj kupio LAVERDU kao tvoj ili CASE IH axialca?
samo ova dva kombajna su crvena :haha: :ppozdrav:
 
Pa ako pogledas da je vektor sa bubnjem od 1184mm i 4 slamotresa, onda je po meni to mali kombajn za preko 500 hektara i normalno da ga pljuje sto ne moze da stigne da pokosi
Post je spojen: [time]1256058417[/time]
_________________________________________________
Zmaj 190

bubanj: 1510mm
obuhvatni ugao: 112
povrsina slamotres: 4,88m^2
povrsina sita: 4,26m^2
motor: 200+ KS (ne znam tacno)

Vektor

bubanj: 1184mm
obuhvatni ugao: 130
povrsina slamotresa: 5m^2
povrsina sita: 3,59m^2
motor: 210 HP

Mozda je abro u pravu za zmaja :D

Post je spojen: [time]1256058706[/time]
_________________________________________________
1.jpg


Sta ovaj ima na mestu secke, neki separator pa odma ofarbano i dzakirano zito izlazi iz njega?
 
Nazad
Vrh