Cene traktora i priključaka

740

Član
Učlanjen(a)
8 Maj 2010
Poruka
1.279
Još jedan u nizu pokušaja da se rasterete stručne teme gde se "stručna pitanja" uglavnom svode na ponavljanje rečenice: "koliko košta taj-i-taj model" svakih par stranica.

Molim sve Kolege ako imaju bilo kakav cenovnik neka ih okače ovde.
Isto tako molim i sve ostale Članove da svoja pitanja preusmere u ovu temu. Najlepše Vam hvala! :D :ppozdrav:

Ovo je cenovnik IMT traktora i priključaka sa prošlogodišnjeg sajma u NS.



 
Odg: Cene Traktora i Priključaka

E bas je neki dan bilo reci na forumu od strane coveka koji ga je kupio,koliko je za kes a koliko je na kredit !
 
Odg: Cene Traktora i Priključaka

Čovek reče 16900evra za keš ako se nevaram i nešto preko 19000evra na kredu.
Daj bre čitajte malo ranije postove.
 
Odg: Cene Traktora i Priključaka

srdjuanzorz je napisao(la):
Dzogi_89 je napisao(la):
@ srdjuanzorz svaka cast za masinu.......koliko ::novac:: to zadovoljstvo ?
Samo predracun i sve se zavrsilo sa prvom uplatom od 344 evrica. Samo sto ce to trajati narednih 36 meseci a onda 288 narednih 24 meseca. Da je bilo za kes bilo bi 16900 evrica. A da, dobio sam i povracaj od 5500 evrica.
Ako sam mogao ja koga ne interesuje cena da nadjem zasto neko koga interesuje ne pronadje. :cao:
 
Odg: Cene Traktora i Priključaka

možda i ovo negde piše ali ja nigle nisam mogo da nađem kolko košta kejs od 95 ks
 
Odg: Cene Traktora i Priključaka

Moj skromni doprinos ovoj temi(napominjem da su sve navedene cene kod zvanicnih zastupnika sa Novosadskog sajma 2010.):

SAME Explorer3 100(sa menjačem 20-20) - 38500EUR bez pdv-a
SAME Explorer3 100(sa menjačem 40-40,jačom hidraulikom i pneumatskim sedištem) - 41500EUR bez pdv-a

CLAAS Arion 510(cebis verzija) - 60000 bez pdv-a

McCORMICK C100(power shuttle verzija) - 42000 bez pdv-a
McCORMICK CX100 - 47000 bez pdv-a

LANDINI Powerfarm 110 - 35700 bez pdv-a

MASSEY FERGUSON 5445 - 52000 bez pdv-a

ZETOR Proxima PLUS 10541 - 43000 SA PDV-om!!!

Da bi bilo malo zanimljivije preporučujem svima da pogledaju sledeći sajt
http://www.fwi.co.uk/machinery/tractor-buyers-guides-2011/belarus/

pa ondašnje cene uporedite sa našima.Takodje možete da se informišete i na
http://www.agriaffaires.co.uk/
obratite pažnju na traktore sa 5 ili 10 radnih sati(to su novi,a većina ima i cenu).
Svima koje zanima preporučujem da pogledaju sajt hrvatskog zastupnika JOHN DEERE gde se trenutno prodaju
5070M - 30900EUR bez pdv-a
5090M - 33300EUR bez pdv-a
pa ako neko zna koja im je cena u Res Trade-u neka napiše.

P.S. Zetorovu cenu sam namerno naglasio uzvičnicima(ne zato što je jedina SA pdv-om)da bi obratili pažnju na cenu tog istog na www.fwi.co.uk!
 
Odg: Cene Traktora i Priključaka

U Res trejdu traktor 5070M sa prednjom hidraulikom i vratilom kosta od 34000 do preko 40000 + pdv. Razlog je što postoji preko 100 kodova koji se unose pri kreiranju traktora.Serija 5400 se vise ne proizvodi ,zamenila je serija 5E (5055E,5065E i 5075E) ciju cenu ne znam.
A cene New Hollanda najbolje zna secoundgeneration.
 
Odg: Cene Traktora i Priključaka

301ivsi.jpg
cena kes 16900e
 
@duledjukic tamo su cene u funtama, ali opet ispada da zetor proxsima 10541 kosta 26703funte ili 31500 evra cak i ako na to dodas pdv to je 37200 evra. ko uzima tih 6000?
 
Problem je u tome što i engleski uvoznik ima svoju zaradu,a našem je to očigledno malo,tako da 6000 dobro dodje.
Ustvari,problem je još i veći od 6000 ako obratite pažnju na ostale cene.Naprimer Mf5445 ili CLAAS Arion su kod nas jeftiniji nego u UK,što je i logično(u bogatijoj državi treba i da bude sve skuplje npr. njihov uvoznik sigurno daje veće plate zaposlenima itd.),naš uvoznik sigurno ne gubi pare,znači problem je do konkretne firme.
Logičan zaključak - svaka čast ljudima iz ALMEX-a i MASFERG AGRO-a,za ostale sami izvedite zaključak.
Ova tema je super,zamolio bih samo da se što više ljudi uključi.

Što smo više informisani to manje mogu da nas pljačkaju.
 
nedavno sam bio u nemackoj i video dosta povoljne mehanizacije samo je problem prevoz
 
Nazad
Vrh