Koliko radite zemlje 2011-2012?

Povećao za 15ha državnog zakupa +5 ha privatnog zakupa +0.5ha kupovine.Veoma zadovoljan napretkom.
 
@ Mindusar
To su neki duhovi iz proslosti, koji ponekad posecuju ovaj forum! Posto ne znam da li znas, ovaj forum je izgradjen na starom Indijanskom serveru, i s vremena na vreme, iz Recycle bin-a vaskrsnu neke cudne ptice.. Dosadne su, ali mi stariji smo navikli na njih. Nemoj obracati paznju!
 
Phoneix je mitsko stvorenje, inace ptica koja vecno zivi, kad umre rodi se ponovo iz svog pepela. tako da i nas ce nastaviti ovde posecivati vecno, osudjeni smo na to :haha:

@ mindjusar malo se salimo s doticnim, kod mene je prosek velicine njive oko 2 ha, na tu kolicinu koju obradjujemo mislim da na ovom forumu nema niko gori prosek.
 
Čitajući predhodne postove mislim da se ubrajam u one najgore što se tiče proseka, od ukupne količine nešto preko 200 jutara imam 85 parcela stim da je redosled sledeći po veličini 30 kj., 14 kj., 20 kj., 7 kj., 14 kj. po 7 na dve duži, 5,5 kj., a sve ostalo je nekih desetak od 3 kj. i 4 kj. pa naniže, a pre jedno 20 god kada sam počeo da radim više zemlje bilo je još katastrofalnije imao sam manju površinu a više parcela. Samo da napomenem kod nas nije rađena komasacija i jedan od uzroka sitnih parcela je i to, ali koliko znam u susednom Aracu je situacija po meni najgora znam da ima parcela gde je bilo 1 kj. i deljeno na tri dela pa zamislite kako to izgleda.
 
kod nas je bila 1970 i neke komesacija. Mogla bi da se organizuje opet. Nemam bas rasparcano toliko kao Vi na 80 parcela ali imam zato na 50 ak na svim stranama
 
do prosle godine 23 ha,ove jos 2 u zakupu.najveca parcela 6.7 ha,najmanja 2,3. ne racunajuci zakup gde su njive po 1 ha.inace,kod nas je tesko naci dobru zemlju i da ima dobar put do nje. uglavnom se u okolini sve obradjuje
 
radim trenutno oko 15h svoje zemlje i jos 5h arendije i usluge..sa tendencijom sirenja ali su parcele malene..nije bila komesacija posle rata tako da su parcele od 2h retkost u mom kraju
 
Trenutno obradjujem oko 40 hekara mozda malo manje neznam tacno velicinu svih parcela,a prosle godine oko 32-33 hektara..
 
Nazad
Vrh