Kupovina polovne mehanizacije na kredit

robert

Član
Učlanjen(a)
19 Dec 2010
Poruka
658
Lokacija
budisava
Hocu da kupim polovan kombajn na kredit.pa reko da imamo temu sto se tice kupovine polovne mehanizacije na kredit,da pomognemo jedni drugima kako i gde su naj bolji uslovi.
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: kupovina polovne mehanizacije na kredit

Imaš dve varijante: Jedna je da odeš u banku, založiš dva puta vredniju imovinu od visine kredita. Digneš pare sa računa (ako ti odobre), kupiš mašinu i vraćaš za trećinu veću vrednost od realne, normalno mesečno.
Druga varijanta je da odeš kod lokalnog zelenaša. Nema papirologije ali za svako kašnjenje rate ide po
prstić.
PS Pozdrav za prijatelja @robici-a :ppozdrav:
 
Odg: kupovina polovne mehanizacije na kredit

najbolje uslove daju kredit agrikol banka,nije tacno da vracas dva puta vise nego sto si uzeo. zavisi koliko bi novca uzeo....
ali moj savet sacekaj jos malo,drzava ce izaci sa uredbama,pa cemo videti da li dobijas povracaj od drzave na novu mehanizacij. msilim da su pricali nekih 50%. e sad neznanm za kombajne zato bolje sacekaj i plus pedeve to je extra uzmes dugorocni kredit na 5 godina,sesto mesecna rata... i polako....moje misljenje, a znam 100% da nije istina da dajes 2 puta vise uzalog zato sto sam ja digao kredit i uzeo novu amazone prskalicu od 2200 litara...kosta me 35000 evra.... mozda je zoran pod uticajem starih ljudi pa se boji kredita,ali definitivno,ako si vredan vratices kredit bez problema....pozz
 
Odg: kupovina polovne mehanizacije na kredit

Ja sam kupio traktor na kredi imt577 prosle godine i morao da dam garanciju u duploj vrednosti traktora u Prokredit banci. Kamata je mala jer je bila subvencionisana. Nov kosta 16900e a vracas za 5 godina 19300e.
 
Odg: kupovina polovne mehanizacije na kredit

biznismen je napisao(la):
nemojte ulaziti u kredit jako gadna stvar verujte iskustvo

I ja se slažem s tobom da je najbolje ne ulaziti u kredite. Što god kupujem , kupujem za gotovu lovu. Znači koliko imam love do toliko novca i uzimam npr. traktor, priključe.
 
Odg: kupovina polovne mehanizacije na kredit

Nikako polovan traktor na ktedit ,jer su tu kamatne stope visoke malte ne kao na potrosacke kredite od 12 do 18 posto zavisi od banke garancije kredita i tako dalje .Drugar je bio prosle nedelje da se raspita i za traktor polovan od 14500e trebalo bi da vrati oko 25000 e katastrofa
 
Odg: kupovina polovne mehanizacije na kredit

pfff brate pa bolje novog da uzme.
Jako je nezgodno to sa bankama mi stalno dizemo kredite i imamo oko 50000e kredita,sto za traktore,auto,itd itd. Uglavnom kod nas ide ovako npr ocu da uzmem polovan kobajn sad i on kosta 20 000e za 5 godina vracas 27000e. na 6500e je 2500e kamata za 5 godina u prokredit banci.
Naravno uglavnom smo kupovali nove masien pa smo dizali kredite sa malom kamatom koju je ministarstvo subvencionisalo,za auto smo uzeli punta dizelasa ono sto je bila akcija pa je i tako oko 4% svega kamata ako se ne varam,belarus je izasao sa akcijom pre nove godine 25% ucesce ostalo bez kamate,sto i sad ako se ne varam traje,ali sve u svemu za dizanje cistih para na 5 godine na mesecne rate uzimaje 1/3 dignutog iznosa(ja govorim o licnom iskustvu,i o prokredit banci za dizanje kesa).
Post je spojen: [time]1298617005[/time]
_________________________________________________
isidor je napisao(la):
Nikako polovan traktor na ktedit ,jer su tu kamatne stope visoke malte ne kao na potrosacke kredite od 12 do 18 posto zavisi od banke garancije kredita i tako dalje .Drugar je bio prosle nedelje da se raspita i za traktor polovan od 14500e trebalo bi da vrati oko 25000 e katastrofa
koja je to banka? msl da si malo grubo napisao ali 20000 je ok po meni,ocu da kazem toliko deru banke ladno.
no zavisi i jako na koliko godina..
Post je spojen: [time]1298642243[/time]
_________________________________________________
sad mi pade na pamet,a neki lizing kredit? jel se mogu dobiti pare tj kes na ruke.
 
Odg: kupovina polovne mehanizacije na kredit

Samo preko garanciskog fonda ap Vojvodine
 
Odg: kupovina polovne mehanizacije na kredit

Za polovnu mehanizaciju se raspitajte u Komercijalnoj banci, tamo je ukupna kamata bila skoro duplo manja nego u Prokredit.
Prokredit više nije povoljna banka.
 
Odg: kupovina polovne mehanizacije na kredit

zorancile je napisao(la):
Za polovnu mehanizaciju se raspitajte u Komercijalnoj banci, tamo je ukupna kamata bila skoro duplo manja nego u Prokredit.
Prokredit više nije povoljna banka.
a nije povoljna nikad bila druze ali kad ti trebaje pare najbrze realizuju kredit.
 
Odg: kupovina polovne mehanizacije na kredit

srdjan žorž je napisao(la):
Ja sam kupio traktor na kredi imt577 prosle godine i morao da dam garanciju u duploj vrednosti traktora u Prokredit banci. Kamata je mala jer je bila subvencionisana. Nov kosta 16900e a vracas za 5 godina 19300e.
i nije velika kamata 480 e godisnje ili svaki mesec 40e kamate plus verovatno neka obrada oko 100e plus dali je vezan za franak ili za evro
pa za tu kamatu si mogo jos jedan traktor da kupis
 
nadam se da konacno ovih dana dobijam broj gazdinstva,i onda mogu ici od banke do banke,pa da vidim kakvi su uslovi za polovan kombajn.ne treba mi vise od 15000eura.
 
jel znas nesto vise o tom kreditu?jesu oni dobili kes na ruke ili su tebi uplatili na racun?
 
*montoya*
obrisi nekoliko privatne poruke,da bi mogao primati.ne mogu da ti posaljem pp,kaze da nema mesta kod tebe.
 
Nazad
Vrh