Jagnjeće pečenje - kvalitet i kvantitet zavisno od rase!!!

milanmozgovo

Član
Učlanjen(a)
22 Jun 2010
Poruka
144
ka pogleda covek jaganci stvarno lepo i sve ali je mana sto meso od ti i od domacih ovaca nije isto.ali domace jagnje nemoz da stigne kao to.imao sam priliku da probam domace je domace ali kad je za pare mora da radis sta je isplativije.kod men u selu to kupci ne kupuju mora se cuva ovo. :zli: :zli:
 
ove domace nekako je meso mekse i lakse kosti ima .a ovo teze kosti a lakse meso i nekako nije meko nego suvo.takokaze ovaj sto kupuje.
 
samo moze biti razlika u brdskom jagnjetu koje ide na ispasu svaki dan i kukuruz vidi nikad,i u jagnjetu koje jede svaki dan kukuruz i koje je na jaslama.. meni brdska jagnjad imaju malo jaci smek sto meni licno odgovara :ppozdrav:
 
mislim da covek nema pojma,to ti je tako gada slepci komentarisu meso,kolega pokusaj nekad cistog ile de franca i uporedi pa ces shvatiti da ile de france i oveuvozne sorte imaju manje loja a vise mesa i da je ukusnije barem meni ove uvozne rase nego domace,kada ja trebam da potanjiru mesa trazim meso i nenadjem ga to su pojedine domace rase,meso je meso a ova ili ona samo sto je kolicina manja i loj u pitanju
Post je spojen: [time]1295106839[/time]
_________________________________________________
ovo je za kolegu milanmozgovo
 
ja msilim da bi tim kafedzijama najvise odgovaralo da jagnje ima samo meso da nema uopste kostiju i loja... a uporedjivati kvalitet mesa uporedo sa rasama to nema veze sa zivotom..... ovca je ovca i jagnje je jagnje... jedino moze radi ishrane biti razlika ,dali neko ima vise loja ili nema... :cao:
 
lako im je da ne uzmu ovo ili ono jagnje kad mogu da biraju a videcemo kad ova cena jagnjadi zive vage i cena kukuruza i ostalih zitarica unisti stocni fond sta ce onda da se kolje, onda ce da odu kod Miskovica pa kupe uredjeno iz uvoza, sto nema ni D od domaceg ::lose::
 
Kolicina i kvalitet mesa zavise podjednako od rase i kvaliteta ishrane kao i od starosti zivotinje jer svaka starija zivotinja pa cak i jagnje koje nije dobro hranjeno 4meseca posle toga ce da nabaci vise loja nego sto ce da stvori mesa. Istina je da pramenka na losoj ishrani daje dobar kvalitet ali jako malo mesa .
 
Razlika u jagnjećem pečeju kod il de fransa i domaćeg jagnjeta je veoma velika. Evo zašto. Domaće jagnje 3 meseca dvaderetak kg kad ga uredis ispečes dobijes 5kg pečenja dok odbiješ kosti i uvek zafali. Jagnje il de fransa 3 meseca 35 kg urediš ispečes minimum 13 kg pečenja. Sastane se jagnjeća brigada uzmu domaće jagnje lepo ukusno ali nema dovoljno a od jagnjetine il de fransa pretekne pa još i nedaj bože nekog zaboli stomak usled velike konzumacije u kombinaciji sa ladnim pivom. Dešava se i onda nije meso dobro. Šalim se naravno! Jagnjad odgajena u istim uslovima i na istoj hrani imaju isti ukus i miris pečenja.
 
Milanmozgovo pa gde si Ti ,Brate rodjeni? :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1295124687[/time]
_________________________________________________
Lingvinisticka legenda :ppozdrav: ::svaka cast::
 
Meeker. Sve zavisi kakvo je jagnje. Može da se desi da uređeno bude trećina sve zavisi od kvaliteta jagnjeta. Mesnate rase ovaca daju daleko veće količine mesa a il de frans je jedan od najboljih. Ja poznajem lično samo dvoje ljudi sa ovog foruma ali možete videti da se svi odgajivači slazu da su tovne rase po kvalitetu mesa iznad kombinovanih ili mlečnih rasa. Ja godišnje koljem i pečem najmanje 30komada tako da dobro znam koliko se cega dobije kao i šta je kvalitet. Problem il de fransa je što nema sveže krvi ali vidim da je krenuo uvoz pa će za par godina ova rasa izbiti na sam vrh i biti jedna od najtraženijih u Srbiji.
 
Pozdrav svima,evo i Ja malo da se uključim u razgovor.Ille de France je jedina rasa koliko znam poznata po tome što joj je meso mramorirano(prožeto kaplicama loja),i zbog toga je veoma ukusno! Inače što se tiče ličnog iskustva,najlepše je sisanče koje je još i pomalo paslo,lepi se za prste,ma koja rasa da je u pitanju! :cool:
Ljudi,osvestimo se, naša pramenka da je dobra uvozile bi je ostale zemlje radi poboljšanja kvaliteta svojih grla,ali na svu sreću nisu toliko opičeni da ih kvare!!!Treba je preparirati i staviti u muzej da nove generacije vide kako ovca ne treba da izgleda!
Upravo sam se vratio sa slave na kojoj je služeno pečenje od Ille de Franc-a,imaš brate svega i za žene i decu(bez loja) i za muškarce!Čovek nije mogao da veruje koliko je dobio pečenja od jagnjeta od 34kg,kamara mesa,i svi su se složili da do sada nije imao lepše i ukusnije pečenje!!
 
Goran Ča je napisao(la):
Pozdrav svima,evo i Ja malo da se uključim u razgovor.....................................svi su se složili da do sada nije imao lepše i ukusnije pečenje!!

Gorane,
izgleda da su te predhodni post-ovi prilično iritirali kada se, posle slave i dva sata poponoći, priključiš diskusiji i to sa prvim post-om na ovom Forumu, što je u svakom slučaju za pozdraviti !!!

Inače, potpuno se slažem sa tvojom konstatacijom
najlepše je sisanče koje je još i pomalo paslo,lepi se za prste,ma koja rasa da je u pitanju!

Pre svega, dobrodošao na Forum, i kao što je to red klikni na ovaj link: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0 i predstavi se, da bi jednostavno kolege forumaši znali sa kim imaji čast do komuniciraju?!?!

:ppozdrav:
 
Goran Ča je napisao(la):
Pozdrav svima,evo i Ja malo da se uključim u razgovor.Ille de France je jedina rasa koliko znam poznata po tome što joj je meso mramorirano(prožeto kaplicama loja),i zbog toga je veoma ukusno! Inače što se tiče ličnog iskustva,najlepše je sisanče koje je još i pomalo paslo,lepi se za prste,ma koja rasa da je u pitanju! :cool:
Ljudi,osvestimo se, naša pramenka da je dobra uvozile bi je ostale zemlje radi poboljšanja kvaliteta svojih grla,ali na svu sreću nisu toliko opičeni da ih kvare!!!Treba je preparirati i staviti u muzej da nove generacije vide kako ovca ne treba da izgleda!
Upravo sam se vratio sa slave na kojoj je služeno pečenje od Ille de Franc-a,imaš brate svega i za žene i decu(bez loja) i za muškarce!Čovek nije mogao da veruje koliko je dobio pečenja od jagnjeta od 34kg,kamara mesa,i svi su se složili da do sada nije imao lepše i ukusnije pečenje!!

Slatko sam se nasmejao :haha: :haha: :haha:
 
:nono:Neko je davno rekao :O ukusima se ne raspravlja! Prije svega svako svoju robu hvali. Ako bi smo htjeli da neko mišljenje u ovoj raspravi možda pobijedi, a pri tom da bude i objektivno, onda nam treba jedan upitnik koji bi sadržavao više parametara.Prije nego što bi odgovorili na glavno pitanje, trebali bi dati odgovor i na slijedeća :
- Koju pasminu ovaca držite?
- Nabrojite koje ste sve vrste jagnjetine probali i koliko puta?
- od koje rase ovaca se u vašem kraju najviše jede jagnjetina i zašto?...itd.
Apsolutni pobjednik u BIH bila bila bi pramenka.javascript: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]недеља, 16. јануар 2011. 09:41:44 CST[/time]
_________________________________________________
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh