Jagnjeće pečenje - kvalitet i kvantitet zavisno od rase!!!

Da, trebalo bi bar 50% da ostane, to neki minimum, sad koliko je max zavisi ...Kod mene bez svih organa i glave melezi bili na 55% mozda malo vise.
 
Pitam zato sto mogu da prodam u jednoj kafani po 600 din kg zaklano i ocisceno,pa rekoh da vidim kako mi se vise isplati. Za zivu meru ne znam koja je cena u mom kraju.
 
Danas sam probao peceno romanovsko jagnje. Definitivno drugaciji ukus ima od "standardne" jagnjetine. Odlican ukus, dosta je posno (nigde loja), ali nije "suvo", a sam ukus vise podseca na jaretinu nego na jagnjetinu. Sve u svemu pozitivan utisak, ali i dokaz da se ukus razlikuje od rase do rase.
 
Da, ja sam skoro probao romanov-charollais, i jako je lepo meso. Ima neki smek, ne kao pramenke.. Inace ja sam batalio jagnjetinu, samo ile de france dolazi u obzir ali ovo je bilo dobro.
 
Ja sam upravo fan pramenki (narocito svrljiskih), volim jak ukus jagnjetine, s druge strane volim i jaretinu, ovo je pak nesto izmedju i svidja mi se. Kontam da bi narocito odgovaralo onima koji ne vole jak miris jagnjetine. Iznenadjujuce puno mesa ima, dosta su tanke kosti, na butkicama fina, a socna krtina.
 
Nazad
Vrh