Ishrana tovljenika

Dobijam kuvan,otpadni pire iz jedne fabrike za preradu krompira,svinje ga obozavaju,nastaje pravi haos kad treba da ih hranim,a na ovu cenu kukuruza ::svaka cast::
 
@dragan77
Po meni za 20 prasića će ti trebati oko 6000kg hrane.Od ječma imaš i viška pa bi možda mogao da prodaš i da kupiš sojin griz ili sačmu.Svakako ćeš morati da kupiš po koji kilogram premiksa(180kg).Ako slučajno grešim ispraviće me pametniji kolege sa foruma!
Post je spojen: [time]четвртак, 03. март 2011. 14:48:28 CST[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1299185491[/time]
_________________________________________________
Gde je sad ovaj nestao?? :sta: :sta:
 
pa neznam kako od toga da napravim neki koncentrat štami još treba dami neko pomogne oko sastava dabi dobijo kvalitetniju hranu.
 
Zna li neko da mi kaze do koje tezine je isplativ tov svinja, odnosno povoljan odnos prirasta sa pojedenom hranom.
 
Imao sam neku tablicu u kojoj je pisalo koliko hrane dnevno treba da dobije prase/tovljenik od 20-30kg, 30-40kg, 40-50kg, ... Posto sam izgubio tu tablicu ako moze neko da mi napise to. Ili po starosti koliko hrane dnevno. Inace mi hranimo samo za kucne potrebe.
 
Dajete li mozda svojim svinjama ambroziju?
Ja sam je danas pocupao oko 20ak tacki i sve to polio benzinom i zapalio.
Pa me zanima dal bi smio to davat svinjama umjesto da palim?
 
Ok. Pitam jer sam onako bzv im bacio par komada,da vidim hoce li pojesti. I pojeli su.
Samo ako netko zna,zasto je nije preporucljivo davati svinjama?
a imam i dosta sljiva koje moraam pokupiti i nekuda sa njima(a ne u rakiju),da im to slobodno dam?
 
Da li moze neko da mi kaze,koliko od prilike treba kvalitetne hrane da pojede jedno svince od praseta,do tovlenika,tj.da bude spreman za iznosenje,imam jednu ne doumicu pa mi treba taj podatak
 
pa to prase kad bi pojelo tu hranu bio bi bar sto padeset kila gornja granica je 4kg hrane za 1kg prirasta a ako je hrana prvoklasna i prasici moze i sa 3kg ja hranim sa silazom i tu sam oko 3.5-3,7kg za 1kg prirasta
 
u pravu si,ja sam uhranio dva sa oko 550 kg koncentrata.Kukuruz + zemun super zeleni.Bio sam se preracunao.
 
pa okrunim kukuruze na njivi kombajom sa 30=35% vlage onda prekrupim i nabijam u boksove
 
pa okrunim kukuruze na njivi kombajom sa 30=35% vlage onda prekrupim i nabijam u boksove

Interesuje me ovo. Da li mozes nesto vise o tome da napises...kako ga krupis,sa cukanjicom,ili ne? kako tu prekrupu dalje cuvas,i da li onda mesas redovno sa sojom i premixima?(o ovome sam slusao ali se nisam susreo sa tim)
 
Za jedno prase od starta pa do kraja tova nekih 100 kila potrebno je 300 kg kvalitetnog koncetrata sve sto je preko toga je neisplaivo.Provereno kod mene i garantujem da sa dobrim tovnim materijalom i dobrm koncetratom nesme da utrosena kolicina koncetrata predje 300 kg za 100 killa telesne mase...
 
Nazad
Vrh