Ishrana tovljenika

Kupio sam 500kg za ogled tov1 od patenta ali na 40din,gebi 45kod nas ....
Uzecu po 500kg jednog i drugog pa cu uporediti na po dva tovljenika,cisto da vidim razliku:ppozdrav:
 
Ja hranim već par meseci sa Patent ST-1 u žutim džakovima. Konzumacija je manja od mog konc za oko 15%, ali prirast je isti. Slao sam ga na analizu 16,26% proteina, 78,68% svarljivost, celuloza 5,73%.
Kod mene je on 32,99 din
 
Kod nas u Sidu ima Patentova prodavnica i u maloprodaji kosta st1-29din i st2-28din i to vrecice od 20kg ???.Kontam da ce kukuruz na dzakove sa pocetka proleca biti i 25din (sad vec traze 22-23din) i po toj racunici mi je puno isplativije da ga prodajem tako jer kad uracunam sacmu i premixe , ostane mi i 10din po kg sto i nije malo na ovu vec nikakvu cenu tovljenika.
 
Kod nas u Sidu ima Patentova prodavnica i u maloprodaji kosta st1-29din i st2-28din i to vrecice od 20kg ???.Kontam da ce kukuruz na dzakove sa pocetka proleca biti i 25din (sad vec traze 22-23din) i po toj racunici mi je puno isplativije da ga prodajem tako jer kad uracunam sacmu i premixe , ostane mi i 10din po kg sto i nije malo na ovu vec nikakvu cenu tovljenika.
Žuto plave vreće ili zeleno bele Standard.
 
Kod nas u Sidu ima Patentova prodavnica i u maloprodaji kosta st1-29din i st2-28din i to vrecice od 20kg ???.Kontam da ce kukuruz na dzakove sa pocetka proleca biti i 25din (sad vec traze 22-23din) i po toj racunici mi je puno isplativije da ga prodajem tako jer kad uracunam sacmu i premixe , ostane mi i 10din po kg sto i nije malo na ovu vec nikakvu cenu tovljenika.
Sacekaj ponedeljak,ide akcija profi st1,nije los ni standard al ce ti konverzija biti veca nego sa profi,javi se u radnju i trazi broj od komercijaliste Mirka.

- - - - - - - - - -

U predhodnim postovima sam pisao oko starter programa i problema oko konzumacije. Sad sam radio kombinacije i dopune, i postigao konzumaciju samo za pozeljeti. U Patentov Profistart na 100kg, dodao sam 10kg SanoForte (mlijeko u prahu) i 2 kg dekstroze i 500g Triguard250. Trenutna konzumacija prasadi na 48 sati po odbicu, je bila 580g. tj 42 praseta pojela su za 48h 49kg, sad cemo vidjeti oko prirasta. Stim da ova varijanta hrane kosta 1,35km (83din).
A kako si ubacio sanovo mleko u granulice,jesi li ih samleo,mislim da nemas potrebe,ja dajem profistart po zalucenju i odlicno mi idu,mada cu ovih dana da probam medicinirani Babsy,tj Babsy sa vec ubacenim antibiotikom.
 
Radio sam tako sto sam 50%mljeo a 50%ostavio granuliran, a konzumacija samog profistarta posle 10dana po zalucenju nisu imali ni 300g dnevno. A sa Bapsyom sam bio zadovoljan skoro 3mjeseca, dali je samo jedna sarza usla i napravila haos neznam, dalje ga nisam htio ni narucivati, a kod nas postoji samo obicni, nema sa antibiotikom. Zasad se drzim ove kobinacije , dokad ce funkcionisati vidjecemo. POzzz
 
Jbg ja sam ranije stavljao 15kg soje i 10 suncokretova sačme i indy tov 3 ili nutriplus 3%, ostalo žitarice i stočno, međutim na ove cene sačme i premiksa to ne može da se isprati počeo sam da smanjujem...A radim i sa superima.. Nisam više pametan razmišljam po ceo dan i računam ali sve izlazi 45 do 50di po kg... Evo zamolio bih članove ako neko ima neke kombinacije, jeftinije da napiše... I kakav je prirast...
 
20kg sojine sacme, 77kg kukuruz i 3kg neki kvalitetniji premiks. Nadam se da nisi mislio na soju u zrnu.
 
14 kg sojine pogace
10 kg suncukretove sacme
3 kg co249 premiks za tov sa enzinima za varenje suncukretove sacme
73 kg kukuruz to je tov tri od 75 do 110 kg
Tov 2 od 35 do 75 kg :
16 kg sojina pogaca
12 kg suncukretova sacma
3 kg premiks co249 sa enzinima za varenje suncukreta
69 kg kukuruza
Ulaz ili prva faza od 25 kg do 35 kg ,:
20 kg Sojina pogaca
4 kg Suncukretova sacma
4 kg premiks za prasad ferkel
400 grama zakiseljivac biotronik forte biomin
100 do 120 grama doksilan c antibiotik kao preventiva zbog transporta
72.5 kg kukuruz
 
Nazad
Vrh