Ishrana tovljenika

vlada1990

Član
Učlanjen(a)
15 Jan 2011
Poruka
101
Lokacija
veliko laole
Dragi clanovi zanima me da li neko zna iz iskustva,koliko je potrebno da tovljenik od 20kg do 110kg pojede hrane?
 
to ti niko nemoze garantovati ima mlogo faktora koji uticu na utrosak hrane prvo uslovi drzanja zatim kakvu genetiku imas koju vrstu hrane korists koje je godisnje doba ali u sustini sa dobrom robom i dobrim koncrtratom nekih 260 do 300 kilograma
 
Isplati se pošto mogu da ga nabavim jeftino.Mene interesuje da li će prouzrokovati proliv(radi se o kukuruzu za ljudsku upotrebu,klipovi koji su udareni i krajevi kukuruza.Trenutno se lageruju na -20C)
 
Ja kupujem prasice od oko 20 kg i da ih uhranim do oko 100 kg po mojim recepturama treba mi od 270 - 300 kg hrane
Znaci oko 200 kg kukuruza , 5o kg sojine sacme oko 20 kg trebera i 7-8 kg premiksa
 
forumasi moj vam je savet ne izmisljaj te vrucu vodu ona je vec nadjena ljudi prave doktorate na ishrani zivotinja i na spremanju recepture od alternativnih hraniva nema vajde gubi se vreme a i ::novac:: a svi mi radimo zbog ::novac::
 
moj savet je da kontaktiras tehnologa koji radi u firmi sa cijim koncetratom hranis svinje i da ti on napravi recepturu u saglasnosti sa tvojom zeljom meni su iz panta izasli u susret i napravili su recepturu kako meni odgovara ali u granicama norme
 
nema tu izmisljanja tople vode , pogledajte recepturu na premiksima , skoro na svima je 70-75% zitarica(kukuruz , jecam zito , tritikal )20% sojine sacme 3-5% premiksa a sve su ostalo nijanse , stocno brasno , treber , stocni grasak ...
Video sam da postoji napravljen program ubacis svoju recepturu cime hranis svinje i on ti odmah izbaci kakva je hrana da li je dobro izbalansirana , da li neceg ima vise ili manje sta treba dodati ili smanjiti ...
pokusao sam da dobijem taj program ali covek nije hteo da mi da :sta:
 
receptura na djakovima je prilagidjena za siru upotrebu a ako zekis bolje rezultata rasspitaj se kod nekog tehnologa garantovano ces imati bolje rezultate a i cena koncetrata je povoljnija
 
Ja kad kupim prasice obicno oko 20 kg i onda ih uobrocim prvih 5-7 dana i dajem im mozda i manje nego sto bi trebalo
jer kad kupim prasice i kad ih donesem kuci neznam kakvu su hranu jeli i koliko su jeli i kad im dam jaku kocentrovanu hranu hoce da dobiju proliv zbog jake hrane a i ako su se prejeli a samim tim produzavam tov za onoliko dana dok se ne oporave od proliva
I obavezno stavljam preventivno neki lek u hranu od proliva ::000::
 
po mome misljenju je mlogo efikasnije obrociti ali treba mlogo vise obaveza jer u pojedinim trenucima ishrane tovljenici mogu pojesti vise nego sto mogu unaprediti a onda visak hrane iseru a to ti je cist gubitak ::novac:: svako ima pravo da hrani po sopstvenom nahodjenju
 
Nazad
Vrh