Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Kolega i komšija, više me ništa ne čudi u ovoj našoj Srbiji. Imam istu informaciju, a u trezoru uopšte ne znaju kada bi trebalo da krene isplata primljenih zahteva.
Nece ni da krene,trazice dlaku u jajetu,odlagati na sve moguce nacine,produzavati prijem zahteva,cekati,kao da svi predaju pa onda da isplate,jer ova vlast bi pristala na sve kad su traktori krenuli ka Beogradu i kada su uvideli da se budi i talasa i ostali delovi Srbije a ne samo Vojvodina.Pristali bi na sve samo da se tad traktori sklone jer su znali da se vise onakva energija ne moze sakupiti kod seljaka.A ruku na srce,seljakom je lako manipulisati,svi znamo zbog cega je to tako.
 
Moj matori je išao juče da preda papire za subvencije, redovno je plaćao doprinose i desilo se da je kao nagradu odbijen, razlog kada je u decembru uplaćivao doprinose oni su mu dali da uplati 42630 din. Sada je odbijen jer mu kao fali uplata od 190 din.
Koliko sam cuo taj slucaj je sa svima u opstini Titel koji su redovno uplaćivali. Ipak su nasankali seljake.
 
Ništa novo što se sankanja tiče,nije im prvi put.
uvek trba uplatiti crvenu više od onog što ti gospe iz poreske napišu.Bar ja tako radim.
 
Da li je doneta neka uredba o subvencionisanju cene cuvanja zitarica?Brat danas cuo da drzava planira da plati cenu lagera seljacima koji daju na cuvanje pšenicu.
 
Ima takva uredba.
Mislim da daju 100 din po toni subvenciju za čuvanje, ali ima 6-7 silosa koji su ovlašteni za to.
 
Kod nas je prekjuče za celu opštinu dobilo pare njih pet, bar su mi tako rekli u trezoru. Danas su nastavili sa isplatama, tako da su i mome ocu legle pare (ali samo do 30 ha). Što se tiče trošenja, ja skoro ništa ni ne podižem iz banke, skoro sve ostane u banci (za kredit od đubriva od prošle godine, samo čeka termin za prebacivanje :osmeh:).
Za refundiranje troškova lagerovanja ima uredba, ali roba mora biti kod ovašćenog skladištara, i cena se razlikuje od robe do robe, mislim da je za kukuruz 50 din po toni mesečno za najviše 6 meseci lagerovanja, a za ostalo najbolje idi na sajt ministarstva i pronađi tekst uredbe.
 
Pitao sam danas u upravi za trezor.
Nema nikakvog povraćaja novca, nego samo subvencionisani krediti, pa ko hoće može da uzme.
 
Nazad
Vrh