Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Ja sam danas bio i uzeo formulare, novina jeste sto se pise svaka katastaska parcela za svaku kulturu posebno, objasnjavala je gospodja, bilo nas je vise, pises prvo sve parcele pod jednom kulturom, oda sve parcele pod sledecom kulturom i tako redom, na kraju napises zbir hektara i to je to. Sada, ja bas nisam siguran da li treba sabirati povrsine i u okviru kultura, na primer upises kukuruz, pa saberes povrsinu pod kukuruzom, zatim saberes suncokret i tako dalje., pa na kraju ukupan zbir hektara. Ako neko zna ?
Isto tako mi je razjasnila da oni racuni (kopije fiskalnih) koje sam predao za refakciju idu i za subvenciju, ali moraju biti overeni u sudu ili opstini. Ovo vazi samo za one koji su u PDV sistemu, za ostale je isto kao i pre, znaci vaze kopije fiskalnih.
Otisao sam u MZ i overio te kopije, svih 47 kopija, a racuna mi je naplatila kao jednu overu i udarila na kraju pecat.
Nadam se da je ovim kraj svim zavrzlamama, bas su ga zakomplikovali.
 
Jbm ti pa naplaćivaće i formulare(obračun dobijate prilikom isplate regresa), svako slovo ponaosob. Ko se zajebo pa predao, nešto sa nenamernom greškom, ima da doplati državi jer je potpisao IZJAVU da sve razume. Gorivo će poskupeti još ''malo'' pa kad skupe parice, NARODE evo dogovorene subvencije po Ha. Evo Vam ga.
Neka vam je Bog u pomoći a i traktori. Sila Boga ne moli al i bog silu ne voli! Pozdrav.
 
Da li onda treba da se predaju računi za semensku robu npr. kukuruz , soja , š. repa , suncokret posebno onoliko koliko je prijavljeno ? Šta ako nemam račun za soju ?
 
Ja sam danas bio i uzeo formulare, novina jeste sto se pise svaka katastaska parcela za svaku kulturu posebno, objasnjavala je gospodja, bilo nas je vise, pises prvo sve parcele pod jednom kulturom, oda sve parcele pod sledecom kulturom i tako redom, na kraju napises zbir hektara i to je to. Sada, ja bas nisam siguran da li treba sabirati povrsine i u okviru kultura, na primer upises kukuruz, pa saberes povrsinu pod kukuruzom, zatim saberes suncokret i tako dalje., pa na kraju ukupan zbir hektara. Ako neko zna ?
Isto tako mi je razjasnila da oni racuni (kopije fiskalnih) koje sam predao za refakciju idu i za subvenciju, ali moraju biti overeni u sudu ili opstini. Ovo vazi samo za one koji su u PDV sistemu, za ostale je isto kao i pre, znaci vaze kopije fiskalnih.
Otisao sam u MZ i overio te kopije, svih 47 kopija, a racuna mi je naplatila kao jednu overu i udarila na kraju pecat.
Nadam se da je ovim kraj svim zavrzlamama, bas su ga zakomplikovali.

Tako je treba sabrati i povrsine u okviru kulture i onda sve ukupno. Danas proverio a za racune predajes sta imas.
 
pa ne pise sve posebno nego zbirno pa kada sam ja predavao za obnovu nemam posebno na primer kukuruz i psenica nego pod istim imenom zitarice a secerna repa syuncukret isoja pod industrijasko bilje tako da i da ocu ne mogu posebno nego kao i prosle godine saberes zitarice i upises i saberes ind bilje i supises i onda sve zajedno saberes.isparvka mora svaka parcela posebno
 
Saleso, provereno u Somboru, za svaki parcelni broj treba upisati kulturu (psenica, soja...), posle svake ispisane kulture sabrati povrsinu parcelnih brojeva.
Npr. psenicu imas na 3 parc. pises sve parcele posebno i na kraju saberes, zatim pises sledecu kulturu npr. soju, pa saberes...... itd
Moras otici u trezor po setvenu strukturu, a u sifrarniku imas sta je od kutura u kojo grupi i pod kojom sifrom.
pozz
 
Ja sam uzeo setvenu strukturu pre 15 dana i sve pise da su zitarice.Kako ja sad da odvajam sve to?Moracu da uzmem obrazac od obnove i iskopiram ga.Svake godine nova pravila nemogu da verujem
 
Al' su ga sad bezveze zakomplikovali...
Što je najgore ni obrazac nije urađen kako valja.
 
Ja sam bio u Somboru u trezoru danas da uzmem formulare i tamo je teška zbrka nekom daju formulare nekom ne ,kažu ne znaju ni oni šta tačno treba i da li će predaja krenuti od 1 jula ,ludnica
 
Prijem kreće od 1.07.
Formular se popunjava po redosledu parcela kakve su u izvodu setvene strukture.Tamo su brojevi parcela poređani od najmanjeg ka najvećem.Znači ako po izvodu setvene strukture(stanje na terenu) ide pšenica pa kukurzu pa pšenica tako se i piše.Onda se na kraju sabira sve zajedno u hektarima.Nema sabiranja posebno pšenice i tako po kulrutama.Na jednom obrascu staje 13 parcela pa u slučaju da neko ima više piše na više obrazaca ,a zbir hektara radi samo na poslednjem gde upisuje i podatke sa računa za repromaterijal.
Tako mi je lepo i detaljno objašnjeno danas u trezoru.
 
Da li to znači da ono što smo prijavili kad smo obnavljali registraciju ne važi.Konkretno ja imam izvod iz registra i nemam nigde odvojeno koja je kultura nego samo žitarice ,indusrtijsko bilje ,povrće ..
 
Diklofen to bi bilo najbolje tako,ali kod nas u trezoru kazu da se popunjava za svaku zasejanu kulturu posebno znaci na jedan papir kukuruz na jedan repa i tako dalje i to sve u dva primerka da se ispise,a ne da se fotokopira i onda jedan ide njima,a drugi nama. Zakukuljili ga i zamumuljili da bog sacuva!Ja imam 98 broja parcela napisao sam se, pravo da vam kazem nisam toliko pisao jos iz srednje skole!:osmeh:
 
Nisi me dobro razumeo.
Mora ti se slagati ako je recimo prijavljeno pod parcelama 1234 i 1235 žitarice da i u predaji zahteva za subvenciju pod brojevima parceli 1234 i 1235 bude nešto od žitarica(pšenica,kukuruz).
 
Sad sam bio na tribini u organizaciji opstine Alibunar, a u vezi podnosenja zahteva za subvencije i tamo je receno da ce do 30h biti isplaceno do kraja godine a ko ima vise registrovano preko 30h (onaj ostatak) do 31.01.2012.
Mogu da se podnose zahtevi od 1.07-31.07 i od 01.09.-30.09 Ja sam razumeo (kad su pregovaraci isli na pergovore) da ce prvih 30h biti isplaceno do 31.08 a ostatak do 31.01.2012 I sto me najvise pogodilo odmah su dotrcali ljudi koji su proteste gledali samo na tv-u. Isli bi oni al ,,Imali su posla,,
 
Danas u Novom Sadu otisao da predam racune za refakciju kad ono gle cuda: Uveliko primaju zahteve za subvencije!
 
Sve mi je jasno što ovim postupkom oko ispunjavanja obrazaca za regres zezaju nas koji se bavimo poljoprivredom ali nisu shvatili da mnogo više zezaju svoje uslužne centre (upravu za trezor), mi ćemo i nekako ispuniti sve te zahteve ali u upravi za trezor neće ići lako oko provera, misle da nam se ovim postupkom svete za štrajk a nisu svesni šta su uradili svojim organima. Dušan silni je pokazao koliko poznaje tematiku poljoprivrede ali nije ni čudo kad mu je savetnik MM.
 
Nazad
Vrh